Představitelé KSČM přivítali delegaci nejvýznamnější státní správy v Hongkongu

Předseda ÚV KSČM a první místopředseda PS PČR Vojtěch Filip spolu s prvním místopředsedou ÚV KSČM Petrem Šimůnkem a místopředsedou ÚV KSČM Stanislavem Grospičem, přijali ve čtvrtek ve 14 hodin sedmičlennou delegaci »Styčného úřadu ústřední lidové vlády ze zvláštní administrativní oblasti ZAO Hongkong«.

Hongkongskou delegaci vedl Yang Jianping, zástupce generálního ředitele Styčného úřadu ústřední lidové vlády ze ZAO Hongkong. Dále byli přítomni zástupci Styčného úřadu Jiang Tao, Guan Qighua, Zeng Fanxin, Deng Bin, Shen Wei a první tajemník velvyslanectví ČLR v ČR Zhang Yaowu. Jednání proběhlo v dobré atmosféře a projednávaly se, kromě stručného představení obou komor parlamentu ČR, i procesy voleb poslanců PS PČR a senátorů a také současné volby do komunálních zastupitelstev konané 5. až 6. října 2018. Avšak hlavním tématem setkání byla podpora ze strany KSČM vládní koalici ANO a ČSSD.

Styčný úřad ústřední lidové vlády ze zvláštní administrativní oblasti Hongkongu byl založen v roce 2000 jako náhrada vlády ČLR v Hongkongu v koloniálním období 1949. Tento úřad sledoval, když NCNA prosazovala unijní front pro Peking a koordinovala kandidáty pro Peking. Také mobilizovala přívržence k hlasování pro »vlastenecké« politické strany, tajně organizovala volební kampaně a prodemokratické elity v Hongkongu. Momentálně dohlíží na podniky spadající pod pevninu a na troje pekingské noviny.

Úřad je také odpovědný za provoz buněk Čínské komunistické strany v Hongkongu. Styčný úřad ústřední lidové vlády se sídlem v Sai Ying Punu také vlastní nemovitosti a další investiční aktiva v okolí Hongkongu. Představuje především komunikační most mezi Pekingem a Hongkongem a má rovněž pravomoci, jako je integrace specializované delegace ministerstva zahraničních věcí Hongkongu a lidové osvobozenecké armády Hongkong Garrison. Dále má na starosti integraci a pomoc příslušným oddělením pevninské správy, řízení čínských investičních organizací, podporování hospodářské, vzdělávací, vědecké a technologické spolupráce mezi Hongkongem a pevninou. Řeší zvládnutí příslušných problémů na Tchaj-wanu a provádění záležitostí předávaných ústřední vládou ČLR.

(Brom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 14 hlasů.

(Brom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.