Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Putin na manévrech

Ruský prezident Vladimir Putin slíbil další posilování armády a její vybavení novou generací zbraní. Podle tiskových agentur to řekl poté, co zhlédl program části rozsáhlého vojenského cvičení Východ 2018, které se koná na východě Ruska.

Při nástupu jednotek po cvičení Putin prohlásil, že Rusko je mírumilovná země připravená ke spolupráci s kterýmkoliv státem, který má zájem o partnerství. »Nemáme a ani nemůžeme mít žádné agresivní plány,« zdůraznil. Nicméně povinností vojáka je podle prezidenta bránit svou zem a spojence před případným útokem. »Naší povinností vůči své zemi je být připraven bránit naši svrchovanost, naši bezpečnost a naše národní zájmy a v případě potřeby podpořit naše spojence,« uvedl šéf Kremlu. »Proto budeme pokračovat v posilování našich ozbrojených sil a v jejich zásobování nejmodernějšími zbraněmi a vybavením a v rozvoji mezinárodního vojenského partnerství,« dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin. FOTO - Haló noviny

Největší manévry ruských ozbrojených sil od konce studené války začaly ve východoasijské části Ruska v úterý a mají trvat týden. Zapojí se do nich téměř 300 000 vojáků, 36 000 tanků a obrněných vozidel, více než tisíc letadel, vrtulníků a dronů a 80 bojových a pomocných plavidel. Během manévrů se mají představit nejmodernější ruské zbraně včetně mezikontinentálních raket Iskander schopných nést jadernou nálož, tanků T-80 a T-90 nebo letounů Su-34 a Su-35. Na moři chtějí Rusové ukázat křižníky s raketami s plochou dráhou Kalibr, které se zapojily do operací ruské armády v Sýrii.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 44 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.