Ilustrační FOTO - Pixabay

Policisté nachytali mladistvé

Policisté v rámci rozsáhlých kontrol v restauracích a dalších provozovnách v České republice poslední prázdninový týden přistihli 67 nezletilých, kteří pili alkoholické nápoje.

Šesti z nich bylo méně než 15 let, uvedla na webových stránkách policie mluvčí Zuzana Pidrmanová. Jeden z mladistvých měl podle ní v dechu dokonce 2,01 promile alkoholu.

První fázi kontrol zaměřených na zakázaný prodej alkoholu, tabákových výrobků a nelegálních drog dětem či na možnost mladistvých hrát v podnicích hazardní hry započala policie 27. srpna. Na prověrkách restaurací se podíleli také celníci, hasiči, obchodní inspekce nebo vládní odbor protidrogové politiky. Celkově odhalili 160 přestupků a pět trestných činů.

»V průběhu kontrolního týdne byly zjištěny i dva případy, ve kterých osoby mladší osmnácti let u sebe držely omamné a jiné psychotropní látky,« informovala Pidrmanová. »V některých podnicích bylo zjevné, že se tam ve velkém množství běžně užívá marihuana, a provozovatelé museli být policií konfrontováni,« dodala národní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová.

Celníci při akci zaznamenali, že ve dvou případech nebyly řádně označeny lihoviny. Hasiči odhalili 474 nedostatků u nouzových východů či dostupnosti hasicích přístrojů.

Jedním z hlavních důvodů kontrol bylo podle policejní mluvčí zjištění, že Česká republika se ohledně hazardního hraní dětí a konzumace alkoholu a cigaret dlouhodobě pohybuje na předních příčkách Evropy. Prověřovat restaurační zařízení a další provozovny budou policisté až do konce roku. Kontroly, při kterých spolupracuje několik státních institucí, se konají již čtvrtý rok. Loni policisté zjistili 152 dětí pod vlivem alkoholu, v roce 2016 jich bylo o 243 více.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 13 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


vacstan
2018-09-20 11:34
Jak já už dlouhodobě říkám: Tzv. DĚTI VRAHA Havla
hajek.jiri51
2018-09-18 14:59
Řezat, bít tu havěť, žádnou nešetřit, děl Bobš na Pondělí
velikonoční...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.