(Ne)řešení

Česká fotbalová reprezentace má nového trenéra. Místo odvolaného Karla Jarolíma, který udělal u národního týmu více škody než užitku, je jím Jaroslav Šilhavý. Potud vše v pořádku. Na nejsledovanější trenérské křeslo v zemi usedl sympaťák, který umí stmelit kabinu a za nímž jsou prokazatelné úspěchy. Vždyť titul získal se dvěma různými kluby – Libercem a Slavií. A také se učil u těch nejlepších mistrů, v čele s Karlem Brücknerem.

Náš fotbal však nepotřebuje jen trenérskou změnu. Myslet si, že mávnutím kouzelného proutku najednou přijdou výsledky, je poněkud pošetilé. Jaroslav Šilhavý, jakkoli mu držím palce, není čaroděj. Bude se totiž muset vyrovnat i s tím, jaké prostředí momentálně ve fotbalovém prostředí panuje. Osobně se mi vždy naježí chlupy, když slyším, že řešení připravil Roman Berbr. Vlivný místopředseda, o němž se ve fotbalovém prostředí ví, že nejedná v rukavičkách a nezdráhá se jezdit na červenou, je špičkou ledovce. Nicméně, byl řádně zvolen, a to je třeba (bohužel) respektovat.

Neškodilo by však, kdyby řešení na bídné výkony »áčka« bylo celoplošné a systémové. Výměna figurky za figurku (i kdyby nakrásně za lepší) nemůže být spásou v žádné sféře života, když současně nefunguje zázemí a když selhává systém.

Petr KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 9 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.