Ilustrační FOTO - Haló noviny

SMS systém o autobusových spojích

Ústecký kraj zprovoznil na čísle 776 250 609 informační SMS systém, který na požádání sdělí údaje o případných omezeních na konkrétní autobusové lince.

Aktuálně se tento informační servis týká oblastí Litoměřicko a Lounsko–západ obsluhovaných společností TD Bus, a. s., kde dochází k častým a významným výpadkům spojů na více linkách, především z personálních důvodů.

»Zlepšit informovanost občanů o autobusové dopravě je jedním z kroků, jakým můžeme momentálně z naší strany přispět ke stabilizaci situace v problémových oblastech. Odeslání SMS je rychlejší a jednodušší než vyhledávání informace na internetu, ke kterému ani nemá každý přístup. Nadále ale platí, že můžeme poskytovat pouze takové informace, které obdržíme od dopravce. Ten je zodpovědný za provoz a měl by občany informovat, ale především jezdit a plnit smlouvu,« vysvětlil náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM).

Cílem je informovat cestujícího, který ví, kam a jakou linkou chce jet, zda je na této lince v daném a nadcházejícím dni nějaké omezení. Služba funguje následujícím způsobem:

Cestující pošle SMS ve formátu »DUK číslo linky« na telefonní číslo +420 776 250 609 a následně obdrží informaci, zda jsou na lince omezení a případně jaká konkrétně. DUK musí být velkými písmeny, za číslo linky se považuje poslední trojčíslí.

Cena za odeslanou SMS je dle tarifu tazatele, přijatou SMS tazatel neplatí.

Souhrnné informace jsou nadále zveřejňovány na webových stránkách Ústeckého kraje v sekci Aktuálně (www.kr-ustecky.cz), na stránkách Dopravy Ústeckého kraje (https://www.kr-ustecky.cz/doprava-usteckeho-kraje.asp) a na Facebooku Dopravy Ústeckého kraje.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 2 hlasy.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.