Ilustrační FOTO - Pixabay

Další dohoda ŘSD a hnutí Děti země

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a hnutí Děti Země se dohodly na opatřeních k důslednější ochraně ptáků při opravě dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Hvězdonicemi na Benešovsku.

ŘSD vyhoví požadavku ekologů a upraví průhledné protihlukové stěny tak, aby do nich nenaráželi ptáci. Ekologové naopak nepodají proti ministerstvu dopravy správní žalobu s cílem prosadit tuto ochranu ptáků soudně. Obě strany se k tomu zavázaly v dohodě, kterou podepsaly minulý týden.

ŘSD podle ředitele Jana Kroupy přistoupilo k dohodě s ohledem na to, aby modernizace D1 byla dokončena v co nejkratším termínu a nezdržel ji případný soudní spor. Předseda Dětí Země Miroslav Patrik uvedl, že zatímco ŘSD bude mít jistotu, že stavbu nebude provázet soudní spor o zákonnosti stavebního povolení, hnutí bude mít jistotu, že průhledné protihlukové stěny se díky povrchové úpravě nestanou pastí pro ptáky. V dohodě jsou podle něj navržené tři varianty úprav stěn podle doporučení odborné literatury a ornitologů.

Obdobnou dohodu podepsaly ŘSD a Děti Země v srpnu a týkala se dálnice z Hradce Králové do Předměřic nad Labem. Na základě ní ekologové stáhli svůj rozklad proti vydání stavebního povolení a ŘSD má do vydání kolaudačního souhlasu splnit jeho devět návrhů na přísnější ochranu přírody a veřejného zdraví při výstavbě této dálnice.

Práce na opravě D1 mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi mají začít v říjnu a hotovy mají být v roce 2020. Zhruba 7,6 kilometru dlouhý úsek opraví společnost Eurovia a stát za to zaplatí 1,07 miliardy korun.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.