Ječmínek nestačil na pozdějšího vítěze

Judista Jakub Ječmínek skončil na mistrovství světa v Baku ve 2. kole, když doplatil na těžký los. Nejprve sice překvapivě porazil světovou devítku Kanaďana Arthura Margelidona, následně ale nestačil na sedmičku An Čang-rima z Koreje, který poté získal titul. Ječmínek vyrovnal své maximum z předchozích dvou šampionátů v Budapešti a Astaně, kde rovněž získal jednu výhru.

»Na los mám smůlu, ale když chce člověk vyhrát titul, musí porazit všechny. Věřím, že za rok, kdy to bude vzhledem k olympiádě ještě důležitější turnaj, dojdu dál,« řekl Ječmínek..

Do Baku si podle svých slov přivezl životní formu a tu předvedl v prvním kole. Dlouho se sice proti Margelidonovi spíše bránil, ale postupně zvyšoval tlak a v závěru soupeře překvapil útokem na ippon. Kanaďan ani nechtěl věřit, že prohrál.

»On vyhrával na dva tresty, měl zápas pod kontrolou, ale já stupňoval tempo a on udělal chybu a hodil jsem ho technikou dozadu. V první chvíli jsme nevěděli, kdo vyhrál, ale rozhodčí to přezkoumali u videa. Jsem rád, že se mi povedlo porazit výborného judistu,« řekl Ječmínek.

Pětadvacetiletý člen USK Praha měl dosud na světových šampionátech smůlu na los, před rokem dostal ve druhém utkání pozdějšího vítěze. Tentokrát na něj vyšel dvojnásobný asijský šampion a obhájce bronzové medaile An Čang-rim. Tomu ve druhé minutě vyšla technika na wazari a pak už si výhru zkušeně hlídal.

Podle trenéra Petra Laciny ale předvedl v Baku dobrý výkon. »Los byl ukrutný. Čekal ho strašlivý Korejec, který má chvaty na všechny strany, ale Jakub to zvládl velice dobře. Bohužel si neuhlídal jednu techniku a Korejec ho pak nepustil na blízko, což má Jakub rád. Ale zanechal tu sympatický dojem,« dodal Lacina.

An Čang-rim nakonec turnaj vyhrál a získal premiérové zlato. Ve finále zdolal i hlavní hvězdu této kategorie a obhájce titulu Japonce Sojčiho Hašimotu, který za poslední tři roky prohrál teprve podruhé. Mezi ženami se ve váze do 57 kilogramů stala poprvé mistryní světa Japonka Tsukasa Jošidová a vylepšila loňské stříbro.

Judistům ve váze 81 kilogramů se příliš nedařilo. Jaromír Musil a Ivan Petr nestačili na nasazené soupeře. Musil sice nejprve potvrdil roli favorita a udolal Tunisana Abdelazíze Ben Ammara, ale následně neměl na světovou šestku Aslana Lappinagova z Ruska. Petr v prvním souboji podlehl světové sedmičce Dominicovi Resselovi z Německa.

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.