Ilustrační FOTO - pixabay

Jak zabít svého manžela...

Nancy Cramptonová Brophyová napsala nejméně sedm knih o zatajovaných vztazích mezi »drsnými muži a silnými ženami«. Na přebalech jejích děl nezřídka bývají muži s odhalenou hrudí a hlavní hrdinové se takřka bez výjimky rekrutují z řad amerického námořnictva. Čím se zabývá její esej »How to Murder Your Husband« (Jak zabít manžela), napovídá už samotný název.

Minulý týden byla tato 68letá americká spisovatelka ale zadržena a obviněna z vraždy svého muže, napsal nedávno list The Washington Post.

V knize The Wrong Cop (Špatný policajt) popsala Cramptonová Brophyová ženu, která »každý den manželství sní o vraždě« svého muže. V románu The Wrong Husband (Špatný manžel) zachytila autorka osud ženy, která se násilnickému manželovi pokusí uniknout tak, že při ztroskotání lodi předstírá svou smrt.

... a neskončit za mřížemi

V krátkém eseji Jak zabít manžela se Cramptonová Brophyová zabývá tím, jak takový zločin spáchat a neskončit potom za mřížemi. Publikovala jej v listopadu 2011 na svém blogu. Rozebírá v něm hlavní motivy, které by případnou hrdinku její knihy k takovému činu mohly vést - chamtivost, nevěra, nebo domácí násilí - a vražednou zbraň, po níž by sáhla.

Autorka v eseji zavrhuje nájemného vraha, protože ten podle ní zpravidla vše prozradí policii. A stejně tak nedoporučuje ani zapojení milence, což nepokládá za dobrý nápad. Jed se na takový čin nehodí, protože se dá vystopovat, uvedla na blogu. »A kdo by se trápil s nemocným manželem?« napsala spisovatelka, která dosud žila v Portlandu v americkém státě Oregon.

Něco nedomyslela

Žádný z receptů však beztak není dokonalý. Minulý týden byla Cramptonová Brophyová zadržena a obviněna z vraždy svého 63letého manžela Daniela Brophyho, za kterého byla vdaná 27 let. Brophy pracoval jako kuchař a 2. června byl nalezen zastřelený v kuchyni podniku, kde pracoval. Podle policie jej zde brzy ráno zastřelila právě jeho žena.

Cramptonová Brophyová byla sice u soudu obviněna z vraždy svého muže, ale policie i státní zástupci ve věci možného motivu podle ČTK mlčí.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.