Litvínov stále drží neporazitelnost

Hokejisté Litvínova porazili v 6. kole Tipsport extraligy Olomouc 2:1 a jsou i nadále jediným neporaženým týmem soutěže. Vyrovnané utkání rozhodl ve 45. minutě v přesilové hře František Lukeš. Verva dál vede tabulku.

Jen kvůli horšímu skóre je druhý Hradec Králové, který dnes porazil Karlovy Vary 4:2. Mountfield také vyhrál pošesté v řadě, Východočeši mají ale odehrané o jedno utkání víc.

Na třetí místo se posunul Liberec, jenž doma deklasoval Mladou Boleslav 8:3. Shodně dvěma góly to zařídili útočníci Jaroslav Vlach a Michal Bulíř, který s osmi trefami vládne tabulce střelců. Tygři naplno bodovali počtvrté za sebou.

Po dvou prohrách zabrala Sparta, která doma přehrála poslední Chomutov 4:1. Piráti jako jediní zatím ještě nebodovali.

V repríze finále play off minulé sezony porazilo Brno Třinec 2:1. O výhře úřadujícího mistra rozhodl 19 sekund před koncem normální hrací doby premiérovou brankou v nejvyšší soutěži osmnáctiletý útočník Karel Plášek.

Jediným týmem, který dnes dokázal uspět na kluzišti soupeře, se staly Pardubice. Východočeši vyhráli 3:2 v prodloužení v Plzni, zápas v 61. minutě rozhodl svým druhým gólem Rostislav Marosz.

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Pech, Kalina), 20. P. Vrána (Kudrna, Říčka), 52. T. Pavelka (Kudrna, P. Vrána), 56. Forman (Pech) - 59. Huml (Jank, Vantuch). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 5971.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. J. Vlach (Teplý), 17. Bulíř (Lenc), 20. Bulíř (M. Kvapil), 32. J. Vlach (Teplý), 40. Redenbach (Šmíd, Ševc), 40. M. Kvapil, 41. Lenc (M. Kvapil, Derner), 53. Valský (Redenbach, Stříteský) - 4. Žejdl (Orsava), 50. P. Musil (Vondrka), 58. Orsava (Žejdl). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - J. Svoboda, Rampír. Vyloučení: 3:5, navíc Němeček (Mladá Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 6112.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 15. L. Kaňák (Gulaš), 36. Stach (Preisinger) - 11. Poulíček (P. Sýkora, Miromanov), 34. Marosz (Kusý, Holland), 61. Marosz (S. Treille, Hrabal). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Lhotský, Kis. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 5765.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Zámorský (Vincour, Rosandič), 18. Koukal (M. Chalupa, Smoleňák), 36. Kukumberg (Bezúch, Vopelka), 45. Vincour (R. Pavlík, Dragoun) - 35. Plutnar, 51. T. Havránek z trest. střílení. Rozhodčí: Šír, Horák - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4684.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Ščotka (J. Mikúš, L. Doudera), 45. F. Lukeš (Kubát) - 13. Irgl (Burian, Jaroměřský). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Lučan, D. Klouček. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 5568.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Zaťovič (P. Holík, Štencel), 60. Plášek (Kašpar, Štencel) - 58. Krajíček (Marcinko, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebauer, Lederer. Vyloučení 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 7306.

1. Litvínov 6 5 1 0 0 25:12 17
2. Hradec Králové 7 5 1 0 1 17:11 17
3. Liberec 6 4 0 0 2 22:13 12
4. Sparta 7 3 1 1 2 19:12 12
5. Brno 6 3 1 1 1 13:11 12
6. Plzeň 6 2 1 2 1 21:12 10
7. Olomouc 6 3 0 1 2 12:11 10
8. Vítkovice 5 3 0 1 1 9:8 10