FOTO - klenoty-hodiny.cz

Doyle vyhrál jubilejní Zlatou přilbu

Jubilejní 70. ročník plochodrážního závodu Zlatá přilba v Pardubicích vyhrál Australan Jason Doyle. Za úřadujícím mistrem světa dojel druhý Martin Vaculík ze Slovenska, který těsně před cílem předjel domácího Václava Milíka. Loňský vítěz byl jediným Čechem, který dokázal postoupit do semifinále a poté i přes nepříjemný pád do finále.

Milíkovi se v rozhodující jízdě nevydařil z krajní dráhy u mantinelu start, byl až šestý, ale podařilo se mu posunout až na druhé místo. Po výjezdu z poslední zatáčky jej ale těsně před cílem předjel Vaculík. O vítězství suverénního Doylea, jemuž se dařilo i v průběhu celého závodu, nebylo pochyb.

»Vyhrát tento závod byl vždy můj sen a jsem rád, že jsem přilbu nakonec i získal. Je to snad i více než vyhrát Grand Prix,« řekl Doyle České televizi.

Milík za sebou nemá příliš vydařenou sezonu, v Pardubicích ale předvedl skvělé výkony. Jistě postoupil do semifinále, v němž měl ale v závěru třetí jízdy nepříjemný pád. Přepadl přes řidítka a navíc jej ještě udeřil motocykl Dána Nickiho Pedersena. Do finále pak ale nastoupil.

»Jestli mě nehoda ovlivnila? Hodně. Je mi blbě a moc si toho nepamatuju. Dostal jsem do hlavy trochu větší ránu,« řekl Milík. Mrzelo ho, že kvůli následnému vyloučení z jízdy přišel o dobrou startovní pozici pro finále. Před pádem totiž jel druhý. »Musel jsem tak startovat od prken, kde to dnes moc nešlo. Chtěl jsem si vyjet místo více ve středu,« uvedl.

Zlatá přilba, 70. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze v Pardubicích:

Finále A: 1. Doyle (Aus.), 2. Vaculík (SR), 3. Milík, 4. Thomsen (Dán.), 5. Sajfutdinov (Rus.), 6. Lindbäck (Švéd.).

Finále B: 1. Andersen (Dán.), 2. Žagar (Slovin.), 3. J. Holder (Aus.).

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.