Ilustrační FOTO - pixabay

Začíná týdenní festival pro milovníky kávy

V Česku dnes začíná osmý ročník festivalu Týden kávy. Do akce se zapojí téměř stovka kaváren a pražíren v 11 krajích. Na milovníky kávy čekají v těchto podnicích nejen ochutnávky a prezentace, ale také doprovodný kulturní program.

Cílem festivalu je podpora a kultivace kavárenství a všeobecná osvěta ohledně kávy. "Naším heslem je, že káva spojuje. Kávový svět je bohatý a nechceme tvrdit, že jen jeden způsob přípravy kávy je ten nejlepší, chceme dát každému možnost najít to, co mu vyhovuje," uvedla koordinátorka Týdne kávy Kateřina Eichi Bilíková.

Nejvíce kaváren, přes čtyři desítky, se do festivalu zaregistrovalo v Brně. Přibližně desítka podniků se zapojila v Praze, v ostatních regionech jde spíš o jednotlivé účastníky. Seznam zapojených podniků, program i interaktivní mapu najdou zájemci na stránkách festivalu.

Největší změnou, kterou pravidelní návštěvníci festivalu zaznamenají, je zrušení oblíbených Trhů kávy. Konaly se o víkendu a nabízely workshopy, ochutnávky či přednášky. "Trhy byly velmi populární, ale jak se akce rozrostla, poutaly na sebe velkou pozornost, trochu na úkor zúčastněných kaváren. Navíc byly finančně dost ztrátové. Proto jsme se letos rozhodli program z trhů přesunout přímo do kaváren," řekla Bilíková.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.