Ilustrační FOTO - Haló noviny

Září má zatím 64 obětí dopravních nehod, o 21 více než loni

V září zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 64 lidí, o 21 víc než před rokem. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 413 lidských životů, což je o 46 obětí více než ve stejném období loni. ČTK to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

Nejvíce obětí bylo podle Lercha řidičů osobních vozů, těch v září zahynulo 22, z řad motorkářů bylo 13 zemřelých a třetí nejpočetnější skupinou byli chodci. "V září byly opět časté nehody s přejetím do protisměru a nepřizpůsobení rychlosti," uvedl Lerch. Dodal, že čtvrtinu smrtelných nehod zaviní mladší a začínající řidiči.

Nejvíce lidí zemřelo na silnicích podle předběžných statistik 19. září a v pátek, kdy byl státní svátek. V tyto dny si nehody vyžádaly po šesti obětech. V pátek 28. září se staly čtyři smrtelné dopravní nehody. Dva řidiči zemřeli po čelní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D11 na Nymbursku, kde osobní vůz Mercedes ze zatím nezjištěných příčin vjel do protisměru. Řidič a spolujezdec nepřežil pak nehodu na Trutnovsku a po jedné oběti měly nehody na Olomoucku a u Všestar u Prahy.

Zatím posledním zemřelým je 32letý řidič osobního auta u Ivanovic na Hané na Vyškovsku. Vozidlo dostalo ve vysoké rychlosti smyk a narazilo pravým bokem do stromu. Řidič byl na místě mrtev, řekl ČTK policejní mluvčí Bohumil Malášek.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.