České mírové hnutí odmítá antikomunistické policejní provokace na mírových shromážděních

Vedle jiných aktivit k letošnímu 80. výročí mnichovské zrady se České mírové hnutí podílelo i na zorganizování mírového shromáždění »Přízrak Mnichova se vrací«. Kromě Českého mírového hnutí jej v neděli 30. září 2018 uspořádala na Václavském náměstí v Praze iniciativa Ne základnám, Alternativa zdola a řada dalších mírových organizací.

Mezi řečníky na shromáždění vystoupil také představitel Komunistického svazu mládeže, který přítomné informoval o společném prohlášení české a německé antifašistické mládeže právě k 80. výročí mnichovské zrady. Na shromáždění byli přítomni i další členové Komunistického svazu mládeže, přičemž jeden z nich při tom držel prapor této organizace, na kterém byla kromě názvu organizace i podobizna slavného latinoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary, která patří k celosvětově nejznámějším a nejrozšířenějším symbolům zápasu za lepší svět.

Po ukončení shromáždění přistoupili k jeho účastníkovi, který předtím držel uvedený prapor, příslušníci Policie České republiky. Policista jej legitimoval se zdůvodněním, že kvůli nesení zmíněného praporu je »podezření na spáchání extremistického trestního činu«, takový pojem ovšem český právní řád nezná. Následně tedy bylo policistou upřesněno, že měl na mysli »trestný čin schvalování nebo projevu sympatií k hnutí směřující k potlačování práv a svobod«. Po dotazu, co je na praporu špatného, pak přítomný policista prohlásil, že vyobrazená osoba, tedy Ernesto Che Guevara, je »jeden z největších masových vrahů v dějinách«. Celé skandální situaci byly přítomny desítky účastníků demonstrace, kteří se stali svědky této události a proti provokativnímu zákroku policistů hlasitě protestovali. Jednání Policie České republiky se podařilo také zdokumentovat, video je ke zhlédnutí zde:

České mírové hnutí jako spoluorganizátor mírového shromáždění k 80. mnichovské zrady jednání Policie České republiky proti jednomu z jeho účastníků co nejrozhodněji odsuzuje. Jakékoliv antikomunistické policejní provokace proti mírovým shromážděním České mírové hnutí jednoznačně odmítá.

Milan KRAJČA, předseda Českého mírového hnutí


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 63 hlasů.

Milan KRAJČA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


joska.korinek
2018-10-04 10:26
Je to smutné, ale je to „jen“ řadový policajt. Horší je, že
takových dovedů, plácajících nesmysly, je spousta na důležitých
úřadech, dokonce i v Parlamentu.
hajek.jiri51
2018-10-02 21:26
Hlupáček, schovaný za tmavými brýlemi. Je vidět že představa
"Chránit a pomáhat" může mít různé podoby. Kde byli tito
statní junáci, když lůza házela vejce na prezidenty.
ferdaholub
2018-10-02 19:13
Já jsem byl přesvědčen, že platím daně,poplatky i pokuty na výdaje
kromě jiného také na výdaje pracovníků MV, zejména na výdaje
Policie, která, jak je stále zdůrazňováno je APOLITICKÁ. Konečně by
měli do "ťurmy" a to na dlouhá léta zavírat lháře a za
své hlouposti by měli pikat i Policisté!!!
pleningeri
2018-10-02 15:58
Mladíček v policejní uniformě žvaní o Che jako o "jednom z
největších masových vrahů". Že by strčil do "kapsy" i
Pinocheta, Franka, či Hitlera? Bóže, kdyby hloupost nadnášela ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.