Ilustrační FOTO - Pixabay

Změny ve sněmovních lavicích

V úvodu jednání Poslanecké sněmovny, složil slib nový poslanec ANO Petr Venhoda. Ve sněmovních lavicích nahradil Martina Stropnického (ANO), který míří na velvyslaneckou pozici do Izraele. Stropnický skončil i ve vedení hnutí ANO, řadovým členem ale zůstává.

Dvaatřicetiletý projektový manažer ve stavebnictví Venhoda před složením slibu převzal od předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) osvědčení o zvolení. Vznik jeho mandátu projednal i mandátový a imunitní výbor. Venhoda je předsedou buňky ANO na Praze 3 a je kandidátem hnutí na starostu v této městské části.

Stropnický je v tomto volebním období šestým poslancem, který složil mandát. Hned na listopadové ustavující schůzi rezignovali středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), její liberecký kolega Martin Půta (STAN) a bývalý senátor Jiří Hlavatý (za ANO). Koncem března se mandátu vzdal někdejší premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. V červnu odešel ze Sněmovny bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Stropnický byl v minulosti velvyslancem v Portugalsku, v Itálii a ve Vatikánu. Od ledna do července 1998 byl ministrem kultury v úřednické vládě Josefa Tošovského. V minulém volebním období ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) zastával funkci ministra obrany, posléze v jednobarevné vládě Andreje Babiše byl ministrem zahraničí.

(jad, ku)

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 6 hlasů.

(jad, ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.