Premiér Andrej Babiš. FOTO - Haló noviny

Babiš by se bez KSČM neměl čím chlubit

Menšinová vláda ANO a ČSSD má výsledky, řekl na tiskové konferenci ke 100 dnům koaličního vládnutí premiér Andrej Babiš (ANO). Poněkud ale pozapomněl na roli KSČM.

Babiš označil za klíčové, že se podařilo poslat do Sněmovny návrh rozpočtu na příští rok. Plán počítá se schodkem 40 miliard korun, což je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí. Vláda má podle Babiše pozitivní sociální program a na rozdíl od pravicových vlád snižuje daně. Za úspěchy kabinetu označil navýšení starobních důchodů a zvýšení platů v různých oblastech od zdravotnictví po školství. Za prioritu označil i sport, připomněl také dohodu o tom, že se začnou proplácet první tři nemoci od poloviny příštího roku.

»V podání pana premiéra a vicepremiéra šlo o samé klady a pozitiva. Trochu však zapomínají na skutečnost, že nebýt KSČM a jejích poslanců, těžko by se dnes měli čím chlubit. Vždyť obě strany byly ve vládě i minulé období, takže řadu věcí mohly prosazovat již dávno a nečinily tak. Trochu příliš samochvály z úst premiéra,« konstatovala předsedkyně rozpočtového výboru Sněmovny Miloslava Vostrá (KSČM).

Prezident Miloš Zeman jmenoval současný kabinet 27. června, vláda nahradila předchozí Babišovu menšinovou sestavu ANO, která v lednu nezískala důvěru. »Naše vláda funguje, chápu, že média jsou smutná, že nemáme konflikty. Dělali jsme a děláme kompromisy,« uvedl Babiš.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 42 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Gartouzek
2018-10-07 10:56
Samotná změna několika osob ve vedení KSČM nepomůže, dokud nebude
výrazná změna strategie strany. Jak vyplynulo z posledního sjezdu,
zněna strategie KSČM je vedením blokována, proto sjezd byl organizován
jako personální a to ještě tak, že se upevnila pozice pragmatické
kliky, která vede KSČM dlouhodobě do volebního propadání. KSČM v
praktické politice dnes nefunguje jako komunistická strana, v programech
má pouze vylepšování kapitalismu a to má v programech i řada jiných
stran.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.