Ilustrační FOTO - Pixabay

Další pátrání po mambě o víkendu, čeká se, zda se chytí do nástrah

Pátrání po mambě zelené v domě v pražských Hlubočepích bude pokračovat o víkendu. Čeká se, zda se chytí do tepelných nástrah. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Policie spolu se specialisty na odchyt hadů hledá mambu od úterního večera v domě v ulici V Bokách I. Stav třicetileté ženy, která je zřejmě majitelkou mamby a kterou had uštkl, je stále vážný a zůstává v umělém spánku. Podle mluvčího Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Filipa Brože ale antisérum zabralo, pacientka má jiné významné zdravotní komplikace, dodal.

"Bylo vymyšleno specialistou na odchyt hadů, že had by potřeboval klid, aby se do nástrah chytil, takže dnes se tam nic dít nebude," uvedl Rybanský.

Podle odborníků není pravděpodobné, že by mamba s ohledem na nízké venkovní teploty unikla ven z domu. Předpokládají, že je stále v domě. Má ráda teplo a světlo, proto policisté nastražili tepelné pasti a doufají v to, že se had chytí. Zároveň si ale z 90 procent myslí, že had už nežije. Médiím to ve čtvrtek řekl herpetolog Tomáš Bublík.

"Pokud se tam nějaký had skrývá, tak bude pravděpodobně po smrti nebo ve velmi vážném stavu," řekl. Hada hledali v místech, která jsou extrémně chladná, například ve sklepě. Podle Bublíka se mamba v těchto podmínkách stočí a čeká na oteplení, které se ale nedostaví, dodal. Prohledány byly i sádrokartonové podhledy, jestli neleží někde ve stropu.

Herpetolog také upozornil na to, že v bytě nebylo žádné chovatelské vybavení potřebné pro chov tohoto plaza. "Našli jsme jen přepravky nebo nějakou klec, had měl naprosto nevyhovující podmínky," uvedl.

Okolnosti úniku smrtelně jedovatého hada policisté vyšetřují, ženu vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu zatím nevyslechli. Podle Státní veterinární správy chov mamby nebyl schválený.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-08 12:44
Některé informace se šíří zatraceně pomalu.
jirichmelarcik
2018-10-05 20:05
Už ji chytli!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.