Žák v Chotěšově vystříkal třídu neznámou látkou, dětem bylo zle

V základní škole v Chotěšově na Plzeňsku vystříkal žák třídu zatím neurčenou látkou. Deseti z 13 žáků se udělalo špatně a záchranáři je odvezli na vyšetření do plzeňské fakultní nemocnice. Na místě je speciální laboratoř hasičů. Žádné z dětí není ohroženo na životě, řekl ČTK mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha.

"Došlo k rozptýlení směsi dvou kosmetických přípravků. Zasahuje naše laboratoř z Třemošné, která převzala oba flakonky neznámé látky," řekl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Analyzují je na místě a provedou detailní průzkum.

"Děti dělaly o přestávce nějaký pokus se čpavkem. A protože to tam smrdělo, tak to vystříkaly nějakou voňavkou. Jestli pak došlo k nějaké reakci, to nevím," řekl ČTK zdroj obeznámený s případem.

Podle pracovnice obecního úřadu se ve škole, kterou spravuje obec, dál učí a bude fungovat v běžném provozu.

Dvě děti odvezly sanitky na vyšetření na urgentní příjem do fakultní nemocnice na Lochotín, dvě na ARO na Bory a šest na dětskou kliniku na Lochotín. "Zbylé tři děti si odvedli domů rodiče," uvedl Brejcha. U školy je pět vozidel záchranky, hasiči i policie.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.5, celkem 4 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.