Ilustrační FOTO - Pixabay

Nejlépe placenou demografickou skupinou v USA jsou ženatí muži

Nejlépe placenou demografickou skupinou ve Spojených státech jsou ženatí muži s nejméně středoškolským vzděláním. Napsal to americký finanční web MarketWatch. Mezi odměňováním vdaných žen, svobodných mužů a svobodných žen s týmž vzděláním podle výzkumu nejsou žádné významné rozdíly.

Podle analýzy Minnesotské univerzity ženatí muži v USA průměrně ročně vydělávají na vrcholu své kariéry 80.000 dolarů (měsíčně 150.000 korun), zatímco ostatní sledované skupiny sotva půl milionu. Nutně to prý ale neznamená, že ženatí muži jsou placeni lépe právě proto, že jsou ženatí. Může to naopak znamenat, že muži s vyšším platem jsou pro ženy uvažující o vdavkách nejvyhledávanějšími partnery.

S věkem se podle analýzy platové rozdíly mezi muži a ženami zvětšují. Souvisí to údajně s tím, že ženy se po vdavkách starají o rodinu, mají děti a opouštějí práci. "Z hlediska lidských zdrojů ve srovnání s muži ztrácejí," cituje server odborníky.

Platy amerických mužů i žen stoupají do 50 let, kdy jsou na vrcholu sil a jsou v oboru nejzkušenější, uvádí MarketWatch. Po padesátce se na jejich mzdách odráží skutečnost, že jsou méně výkonní a jsou nuceni soutěžit s mladšími, výkonnějšími, ale méně placenými spolupracovníky.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.