Fan Ping-ping. FOTO - wikimedia commons

Herecká hvězda pyká za daňový únik

Čínská filmová hvězda Fan Ping-ping, která hrála v i řadách X-men a Iron Man, dostala pokutu 883 milionů jüanů (2,9 miliardy Kč) za daňové úniky a další porušení zákona.

Informovala o tom minulý čtvrtek agentura Nová Čína. Sedmatřicetiletá herečka - která začátkem června zmizela, což vyvolalo spekulace o tom, kde se nachází - na sociální síti zveřejnila dlouhou omluvu. Její případ souvisí s vyšetřováním smluv v zábavním průmyslu, jež iniciovala čínská vláda a které nyní nabírá na obrátkách.

Některé filmové hvězdy údajně využívají smlouvy, jimž se přezdívá »jinjangové«. Jedna smlouva obsahuje skutečný výdělek umělce, zatímco na druhé, kterou později dostane finanční úřad, figuruje nižší částka, napsal zpravodajský server BBC. Po určitém mlčení minulý čtvrtek herečka na svém profilu zveřejnila omluvu. »V poslední době zakouším nebývalou bolest. Stydím se za to, co jsem udělala. A zde se všem upřímně omlouvám,« napsala na čínské obdobě Facebooku.

»Trest vyměřený na základě zákona a po vyšetřování daňových orgánů bez výhrad přijímám. Budu se tímto nařízením řídit, vynasnažím se tyto potíže přestát, získat prostředky a daně i pokuty zaplatit,« dodala Fan, jejíž roční výdělek se odhaduje na 300 milionů jüanů (976 milionů Kč). Fan se pravděpodobně stala obětí svého agenta, kterého policie zatkla. Hereččino filmové studio, které založila v roce 2007, uvedlo, že dvojí smlouvy hvězda nikdy nepodepisovala. Agentura Nová Čína informovala, že pokud herečka nařízení splní a peníze zaplatí, nebude proti ní vznesena obžaloba, protože zákon překročila poprvé.

Fan Ping-ping se objevila v několika desítkách čínských filmů a televizních seriálů, mezinárodní pozornost si získala rolí v dobrodružném filmu X-Men: Budoucí minulost nebo v čínské verzi snímku Iron Man 3.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.