Ilustrační FOTO - Haló noviny

Stát nedokáže zatočit s billboardy

V ochranném pásmu dálnic zůstává i po 13 měsících platnosti zákazu přes 600 reklamních zařízení. Stovky zakázaných poutačů dál stojí i v okolí silnic první třídy.

Podle ministerstva dopravy se někteří provozovatelé vyhýbají komunikaci a nelegální billboardy dále provozují. Jako příklad ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v srpnu jmenoval firmu A.C.E. Media, která má sídlo v USA. Ministerstvo jí zaslalo výzvu k odstranění sedmi billboardů, nyní čeká na doručení výzvy. Podle mluvčí ministerstva Lenky Rezkové podnikne úřad další kroky k odstranění až po uplynutí zákonných lhůt, které musí provozovatel dostat. Situaci okolo billboardů americké firmy ovšem komplikuje skutečnost, že jsou na soukromém pozemku několika vlastníků.

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích platná od loňského září. Majitelům reklamních ploch nařizuje jejich odstranění, pokud jsou blíže než 250 metrů od dálnic a 50 metrů od silnic první třídy. Silničáři před rokem napočítali zhruba 3000 nelegálních poutačů.

Společnost Czech Outdoor loni na svých reklamních nosičích vylepila státní vlajku. Podle společnosti to byla forma protestu vůči postupu státu. Nyní firma čeká na rozhodnutí Ústavního soudu, ke kterému se obrátila skupina 17 senátorů s návrhem příslušnou část novely zákona o pozemních komunikacích zrušit. Podaná ústavní stížnost je podle provozovatelů billboardů rovněž důvodem, proč dosud mnozí s odstraňováním billboardů otáleli.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 3 hlasy.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2018-10-09 11:56
Jedna z ukázek bezmocnosti státu ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.