SŽDC zintenzivnila přípravu investic

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypsala soutěže na zhotovitele šesti velkých staveb za celkem osm miliard korun.

Finančně nejnáročnější bude další modernizace přerovského železničního uzlu, která by měla vyjít na 3,6 miliardy korun. Vedle toho železničáři připravují rekonstrukci tří tuzemských nádraží a dvou tratí. Do konce roku chce SŽDC spustit soutěže za celkem 20 mld. Kč.

»SŽDC jako jeden z nejvýznamnějších investorů v zemi aktuálně připravuje akce v různé fázi projektové přípravy za více než 60 mld. Kč. Jen do konce letošního roku plánujeme vypsat soutěže na samotnou realizaci staveb, které v celkových investičních nákladech překročí 20 mld. Kč,« uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Vedle dalšího pokračování modernizace železničního uzlu v Přerov se zrekonstruují nádraží v Řetenicích, Letohradě a Mikulášovicích. Zmodernizovány budou také tratě z Litvínova do Oldřichova u Duchcova či Šakvice - Hustopeče u Brna. Opravena bude veškerá infrastruktura, včetně bezpečnostních zařízení a elektrifikace trati.

Železničáři navíc podle Svobody pokračují v přípravě dalších staveb, jako je například úsek mezi Soběslaví a Doubím nebo z pražského Smíchova do Černošic.

SŽDC, pro kterou pracuje asi 17 000 lidí, spravuje celostátní i regionální tratě, jež vlastní stát. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah.

(ici)

ILUSTRAČNÍ FOTO – Haló noviny/Jiří ZIKMUND


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 6 hlasů.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.