Chomutov už začal bodovat

Hokejisté Chomutova porazili v 10. kole extraligy Zlín 3:1 a po úvodních osmi zápasech bez jediného zisku naplno bodovali podruhé za sebou. Premiéra kouče Miloslava Hořavy v Mladé Boleslavi dopadla nezdarem, když domácí tým prohrál s Olomoucí 1:2 a potřetí za sebou nebodoval. Mistrovská Kometa posedmé za sebou porazila Vítkovice, z Ostravy si veze vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Až v nájezdech uspěla také Plzeň proti Hradci Králové. Liberec rozdrtil Litvínov 5:0.

Chomutovu k výhře nad Zlínem výrazně pomohl třemi body za gól a dvě asistence útočník Jan Stránský a Piráti navázali na páteční domácí výhru nad Mladou Boleslaví 3:2. Berani po dvou cenných výhrách na Spartě (5:1) a doma s Pardubicemi (6:1) ztratili všechny body.

O výhře Olomouce v Mladé Boleslavi rozhodl gól zkušeného útočníka Zbyňka Irgla ze 33. minuty. Třetí dějství se neslo ve znamení velké snahy Bruslařského klubu o vyrovnání. Nepomohlo ale ani závěrečných 100 sekund hry bez gólmana, Hanáci se s přehledem ubránili.

Kometa měla v Ostravě namále, ale v 55. minutě vyrovnala zásluhou Leoše Čermáka na 3:3 a stoprocentní úspěšností v nájezdech zvrat dovršila. Rozhodující trefu zaznamenal Peter Mueller, pro kterého to byl pátý gól sezony.

Liberec rozdrtil Litvínov 5:0 a díky čtvrté domácí výhře za sebou se posunul na druhé místo. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel slovenský útočník Libor Hudáček. Brankář Roman Will udržel poprvé v sezoně čisté konto. Verva po úvodních šesti výhrách v řadě prohrála třetí z posledních čtyř duelů. Bílí Tygři rozhodli čtyřmi góly už v první třetině.

Plzeň porazila vedoucí Hradec Králové 2:1 po samostatných nájezdech. Hosté sice díky trefě Radovana Pavlíka ve vlastním oslabení drželi od poloviny úvodní třetiny vedení, ale ve 44. minutě vyrovnal v přesilové hře Vojtěch Němec, který jako jediný úspěšný exekutor samostatných nájezdů rozhodl také o bonusovém bodu pro Západočechy.

Výsledky nedělních zápasů 10. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - PSG Berani Zlín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Vantuch (Štich, J. Stránský), 31. Klhůfek (J. Stránský), 36. J. Stránský (J. Mrázek, Marjamäki) - 14. Fryšara. Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3469.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. L. Pabiška (Jan Hanzlík) - 1. Burian (J. Galvas, Irgl), 33. Irgl (Burian, Nahodil). Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - J. Frodl, Lučan. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 2611.

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. De la Rose (D. Květoň, Tybor), 34. P. Zdráhal, 45. Tybor (O. Roman) - 12. Mallet (Plášek), 30. Köhler, 55. L. Čermák (Malec), rozhodující sam. nájezd Mueller. Rozhodčí: Hradil, Pražák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši (Brno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7303.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. L. Hudáček (Redenbach, Derner), 10. Bulíř (M. Kvapil, P. Jelínek), 13. L. Hudáček (Valský, Doherty), 14. M. Kvapil (Bulíř), 52. Šmíd (L. Hudáček, Ordoš). Rozhodčí: Hodek, Bejček - L. Kajínek, K. Zavřel. Vyloučení: 3:6, navíc Havlín 5 min. a do konce utkání - Trávníček 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6815.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávka: 44. V. Němec, rozhodující sam. nájezd V. Němec - 10. R. Pavlík (Zámorský). Rozhodčí: Kika, Šír - Komárek, T. Pešek. Vyloučení: 8:8, navíc J. Kindl 10 min. a Allen (oba Plzeň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4769.