Ilustrační FOTO - Pixabay

Zákaz nových látek

Vláda zařadila na seznam psychotropních látek osm nových substancí. Opatření má pomoci v boji proti novým syntetickým drogám, které se v uplynulých týdnech objevily zejm. v Moravskoslezském kraji, kde po jejich užití zemřeli dva lidé.

»Ty látky nemají žádné jiné terapeutické ani průmyslové využití, skutečně jde o nelegální drogy, ovšem nové. Je vidět, že drogový trh se neustále vyvíjí, stále se vyvíjí nové typy drog a my na to musíme takto reagovat,« uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

V Moravskoslezském kraji se už syntetickými cannabinoidy přiotrávilo 23 lidí, dva muži po jejích užití zemřeli. Policie v případu obvinila 12 lidí.

Nebezpečná droga vypadá jako sušená rostlinná hmota, která se podobá nadrcené marihuaně nebo rostlinnému koření. Jejich aroma je spíše bylinného charakteru a od aroma konopí se výrazně liší. Látky uživatelé nejčastěji kouří. Substance se ale vyskytují též v krystalické podobě a mohou být zaměňovány za jiné drogy jako pervitin či extáze.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.3, celkem 4 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.