Ilustrační FOTO - Pixabay

Prohlídka vyšetřována

Pařížská prokuratura oznámila, že po bouřlivé úterní prohlídce sídla levicové strany Nepodrobená Francie (LFI) zahájila vyšetřování výhrůžek a násilného jednání vůči soudní moci a jejím zástupcům.

Během zásahu souvisejícího s vyšetřováním možné finanční kriminality se v prostorách strany strhly strkanice, jež zachytily kamery televize TF1. Zakladatel LFI Jean-Luc Mélenchon v jedné chvíli odstrčil prokurátora, který mu stál v cestě.

Francouzští vyšetřovatelé v úterý ráno kromě sídla LFI dorazili asi na deset dalších míst, což strana označila za politický útok. Francouzská média informovala, že prohlídky jsou součástí vyšetřování údajného zaměstnávání fiktivních asistentů v Evropském parlamentu a prověřování účetnictví Mélenchonovy kampaně před loňskými prezidentskými volbami. Temperamentní levicový politik nejdříve na svém facebookovém profilu živě vysílal části zásahu u sebe doma a pak vyrazil do centrály své strany, kterou s dalšími 16 kolegy zastupuje v poslanecké sněmovně.

Jeden z policistů v jistém momentě strhnul na podlahu kampaňového poradce strany Manuela Bomparda, který si chce kvůli napadení stěžovat na policejním velitelství. Mélenchon se nakonec probojoval dál do útrob sídla své strany, kde mu zastoupil cestu zástupce pařížské prokuratury. »Vy mi nebudete dávat žádné rozkazy,« řekl politik a prokurátora odstrčil. Následovala vypjatá konfrontace s policistou.

Podle zdrojů televize TF1 musela být prohlídka v sídle LFI kvůli vypjaté atmosféře předčasně ukončena.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 6 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.