Ilustrační FOTO - Pixabay

Bazén pro kočky

Ve východním Turecku otevřeli nedávno speciální bazén, v němž se nekoupou lidé, nýbrž kočky. Ty se obvykle vody bojí, ale jedno plemeno, které pochází právě z východoturecké provincie Van, má vodu rádo a velmi dobře plave.

Vědci z tamní univerzity se ale obávají vyhynutí tohoto zvláštního plemena koček, a proto pro ně otevřeli kočičí dům s bazénem. Informoval o tom turecký deník Hürriyet. A zatímco v České republice lidé někdy koťata topí, v turecké provincii Van je to naopak, tam je učí plavat. »Vanské kočky jsou světové unikum, a proto se snažíme, aby přežily a také, aby si zachovaly tuto jedinečnou vlastnost. Proto učíme jejich koťata plavat,« řekl ředitel výzkumného střediska vanských koček Abdullah Kaya. Vanské kočky mají převážně bílou delší srst. Zvláštní jsou i tím, že některé z nich mají každé oko jiné - jedno modré a druhé jantarové. Na jejich hodiny plavání se podle ředitele centra Kaye přijde denně podívat i na šest set návštěvníků. Turecká kočka van dostala jméno podle Vanského jezera, z jehož okolí tyto opravdu a zajímavé zvláštní kočky pocházejí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.4, celkem 5 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.