V rámci setkání se zástupkyněmi brazilského ženského hnutí podepsala kandidátka na viceprezidentku Brazílie Manuela D‘Ávila závazek, že učiní kroky pro zlepšení života brazilských žen.

Proti kandidátovi ultrapravice před brazilskou ambasádou v Praze

V pátek 26. října od 17 hodin se před brazilskou ambasádou v Praze (Panská 5) uskuteční shromáždění k volbám v Brazílii, kde hrozí výhra ultrapravicového kandidáta Jaira Bolsonara. Přítomní na tomto místě řeknou pár slov a vyfotí se před transparentem »#EleNão - A luta pela democracia continua« (#On NE - Boj za demokracii pokračuje).

Přinést lze i vlastní transparenty týkající se brazilských voleb. Vše bude následně sdíleno na sociálních sítích s Brazilci, kterým tato mezinárodní solidarita dodá sílu.

Akci pořádá spolek Levá perspektiva. Připojí se tím k brazilskému ženskému hnutí, jež už před prvním kolem voleb spustilo kampaň #EleNão proti Bolsonarovi, jenž postoupil do závěrečného klání se ziskem 46,9 procenta a o křeslo brazilského prezidenta se utká s levicovým kandidátem Fernandem Haddadem (v prvním kole získal 29,3 procenta). Díky této kampani se uskutečnily obrovské demonstrace napříč Brazílií. Připojilo se k ní i mnoho lidí na sociálních sítích.

Pod heslem »Společně jsme silnější!« se se zástupkyněmi brazilského ženského hnutí v uplynulých dnech sešla kandidátka na viceprezidentku Brazílie Manuela D‘Ávila z brazilské komunistické strany, která kandiduje v tandemu s Haddadem. Zároveň D‘Ávila podepsala závazek, že učiní kroky pro zlepšení života brazilských žen.

Bolsonaro oproti tomu ženy, včetně těhotných, uráží. Jeho urážky jsou zaměřeny také vůči LGBT, indiánům, chudým, hrozí střelbou ve favelách či tím, že policie bude moci zastřelit, koho chce. Kandidát ultrapravice neskrývá, že do vlády chce nasadit armádní generály, chce rušit sociální programy, ve státních školách stanovit vzdělávání ve vojenském stylu, zavést trest smrti apod. Jeho příznivci se u volebních uren fotografovali i s pistolí. Kvůli vyslovenému nesouhlasu s politikou Bolsonara byl ve městě Salvador zavražděn učitel afrického bojového umění capoeira (o čemž Haló noviny již informovaly). Patnáctiletého chlapce kritizujícího Bolsonara zbila na služebně policie, došlo i k násilí na dalších lidech.

(ac)

FOTO - Facebook Manuely D‘ÁVILY


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 7 hlasů.

(ac)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.