Kdyby se to týkalo Ruska…

Na ruskou ambasádu v Londýně se dostavil kritik Putinova režimu, ve světě známý novinář Ivan Ivanovič Ivanov, momentálně žijící v britském hlavním městě. Potřeboval jakýsi dokument a v klidu přišel o něj žádat. Tady si zamnuli ruce, pak ho pozvali do..., že by do sklepa? Kam, to nebylo přesně zjištěno, a začali vyslýchat. Kdo? Pochopitelně ruské zvláštní služby. Ivanov měl na ruce hodinky, jež byly zároveň mobilem. Ten byl, aniž to vyšetřovatelé postřehli, zapnut. No prostě nebyli dokonalí. Výslech byl krutý. Došlo na bití, mučení a i prsty mu uřízli za plného vědomí. Prostě hrůza. Zohaveného ho ovšem nemohli pustit ven, i když se nedozvěděli nic, co vlastně chtěli. A co se ostatně měli dozvědět? Šlo spíše o mstu za to, že píše samé nepříjemnosti o Putinovi. Nakonec ho tedy nevybíravě ubili, a aby se na nic nepřišlo, ve sklepě, nebo kde, ho rozřezali na kousky, dali do beden, naložili do diplomatických vozů a jako diplomatickou zásilku poslali do Moskvy.

Když ale Ivanov dlouho nevycházel, začali se Britové obávat o jeho život. To víte, Rusové! Protože měli už k dispozici »mluvící hodinky«, věděli dost. Po několika dnech sbírání dalších důkazů se rozjela celosvětová kampaň. Na Putinovi a Rusku nit nezůstala suchá. Přesto Rusko se stále odmítalo přiznat. Nakonec přece jen zkroušeně přiznalo, že Ivanov na velvyslanectví zemřel a... a tentokrát se nestalo nic, protože vůbec nešlo o Ivana Ivanoviče Ivanova, ale o saúdskoarabského žurnalistu, jenž psal kriticky o dění v jeho zemi. Jmenoval se Chášakdží. A nebylo to v Anglii, ale v Turecku. Saúdové několik dnů tvrdili, že novinář z konzulátu odešel a že oni nic, »oni muzikanti«. Pak, když zjistili, že Turci mají ony »mluvící hodinky« a že vědí všechno, přiznali, že na konzulátu zemřel. Nic víc. A také proč? Americký prezident, který zpočátku hrozil jakýmisi sankcemi, reagoval okamžitě. Prý mu toto vysvětlení stačí... a jede se dál. Nelze se přece rozkmotřit se zemí, která je největším spojencem USA v tomto regionu, má hodně nafty a strategickou polohu. Tak celosvětová kauza skončila.

Představte si, že by však všechno bylo podle výše uvedeného scénáře a týkalo se Ruska!

Otakar ZMÍTKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 54 hlasů.

Otakar ZMÍTKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ferdaholub
2018-10-25 19:22
No to by jistě Tramp vyhrožoval válkou! Tentokráte již totálně
zničující!!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.