V Mayrovce se připomínal vznik republiky

V neděli 28. října 2018 si v pobočce Sládečkova vlastivědného muzea, v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích připomněli bohatým programem 100 let od vzniku republiky i Den Středočeského kraje.

»Je dobře, že v rámci oslav nezapomínáme i cvičit naše mozky, v našem skanzenu bylo možné zapojit se do vědomostního kvízu o historii Mayrovky, zahrát si různé společenské hry nebo přemýšlet nad řadou známých písní a slov o jejich poselství pro současnost,« poznamenal předseda krajského výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).

Ve vědomostním kvízu, který provázel návštěvníky při prohlídce skanzenu, se soutěžilo o zajímavé ceny, v podzimním počasí a v atmosféře skanzenu dostalo větší hloubku hudebně-dramatické pásmo v podání Milana Iléše a jazzového kytaristy Marka Rejhona, kteří prezentovali dílo Jaroslava Ježka, V+W, Karla Hašlera nebo Karla Čapka, naléhavě znělo i představení kladenského souboru V.A.D. s inscenací Válka s mloky.

Vznik republiky si připomněli i v hlavní budově muzea v Huťské ulici zasazením stromu republiky, tentokrát liliovníku tulipánokvětého. Také zde byl vstup do všech expozic a výstav (Fenomén Igráček a Netopýři tajemní a zranitelní) zdarma.

(zs)

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 13 hlasů.

(zs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.