Ilustrační FOTO - Pixabay

Radila politička u voleb?

Policie prověřuje možné porušení volebního zákona v Javorníku na Jesenicku, kde místostarostka města a jednička kandidátky ANO Sieglinde Mimrová podle svědků obcházela například seniory a nabízela jim radu či pomoc se zaškrtnutím kandidátů na volebním lístku.

Politička to odmítá komentovat. Kdyby se prokázalo, že kandidátka či její doprovod zasahovali do vyplňování lístků nebo například naváděli voliče, koho na lístku zaškrtnout, jednalo by se o porušení volebního zákona. Napsala to Mladá fronta Dnes (MfD).

Ilustrační FOTO - Pixabay

Jesenická policie potvrdila, že obdržela podnět k prošetření, zda během komunálních voleb nedošlo k neoprávněné manipulaci s volebními lístky. »Vyšetřování stále probíhá, proto není možné k případu poskytnout více informací,« uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Mimrová listu pouze potvrdila, že ji kontaktovala policie. »Byla jsem podat vysvětlení na policii,« uvedla. Více celý případ komentovat odmítla. Bez odpovědi ponechala i otázku, zda se podobným způsobem pokoušela získávat hlasy.

»Teď bych to nekomentoval. Nechal bych to na orgánech činných v trestním řízení. Uvidíme, co zjistí,« řekl MfD krajský šéf ANO a olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk.

Jednička hnutí Občané pro město a někdejší starostka Javorníku Irena Karešová uvedla, že jí o návštěvách Mimrové řekli lidé, k nimž místostarostka přišla domů. »Byli rozhořčeni. Ona jim prý nabízela, že vše vysvětlí, eventuálně pomůže zaškrtnout. Podle mě je nemorální využívat seniorů a sociálně slabých k tomu, aby kandidát uspěl ve volbách,« řekla Karešová MfD.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 13 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.