Ilustrační FOTO - Pixabay

Zákaz návštěv v Opavě

Slezská nemocnice v Opavě vyhlásila zákaz návštěv na geriatrickém a doléčovacím oddělení v pavilonu L3. Důvodem je výskyt infekčního průjmového onemocnění.

Novináře o tom informoval mluvčí nemocnice Jiří Krušina. Výskyt průjmové infekce podle něj nemá souvislost se stravou podávanou pacientům, ale pacienti se zřejmě nakazili od některé z návštěv. Primářka oddělení Ingrid Rýznarová uvedla, že pacienti onemocněli rotavirem. »Nepříjemným průjmovým onemocněním se pravděpodobně pacienti nakazili od některé z návštěv. Uzavřením oddělení chceme chránit zbylé pacienty, naše zaměstnance, kteří nejeví žádné známky onemocnění, a také veřejnost před šířením této nemoci,« uvedla Rýznarová.

Onemocnění bylo krevními rozbory prokázáno zatím u dvou pacientů. Další dva pacienti jsou nemocí zřejmě nakaženi. »Stav všech pacientů je stabilizovaný. Mají dietu a dohlížíme na to, aby měli dostatečný příjem tekutin,« doplnila Rýznarová. Nemocnice už o situaci informovala krajské hygieniky.

Zákaz návštěv bude platit až do odvolání. Po dobu zákazu navíc nemocnice nebude propouštět ani přijímat pacienty. Při nekomplikovaném průběhu by se tělo mělo s onemocněním za tři až pět dnů vypořádat. Důležitý je dostatečný přísun tekutin.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.