Každá doba má své pro a proti

Lidé v každé době prožívají různé osudy a jejich život se skládá z pozitiv i negativ. Stejně jako kdysi, i dnes máme starosti, které nám ztrpčují život, ale i radosti, ze kterých se dokážeme těšit.

V letošním roce oslavujeme sté výročí od založení republiky. Každý člověk má tendenci na zlé zážitky zapomínat a do paměti si vrýt pouze to, co pro nás bylo podstatné a potěšující. Česká republika sté výročí oslavila opravdu mohutně. Lidé ze všech koutů našeho státu oslavili vznik nového uskupení Československé republiky. Je třeba si však připomenout, co vše jsme v minulosti prožili, ať už se jedná o mosteckou stávku, kdy bylo stříleno do horníků, či okupaci hitlerovskými vojsky. Lidé položili své životy v boji s fašisty v jejich vězeních či koncentračních táborech. Tolik kritizovaný socialismus přinesl např. hromadnou výstavbu bytů, ve kterých žijeme dodnes.

Jsme rádi, že nás dosud nezasáhl terorismus a poměrně razantně se zmenšila nezaměstnanost. Přesto jsou však oblasti, ve kterých lidé jen těžko hledají práci. Nelze zapomenout ani na podivné privatizační kauzy či prodeje prosperujících podniků. Je otázkou, zda se ještě vůbec někdy podaří potrestat viníky, kteří často zmizeli v zahraničí. Radost nemáme ani z vojenských misí, kde pod hlavičkou NATO umírají naši vojáci. Je třeba si připomínat všechny historické události, které nás za dobu od založení republiky potkaly. Dějiny nelze měnit a rozhodně nejsou černobílé. Každá doba s sebou přinesla události, které se nám vryly do paměti.

Věřím, že v letech budoucích zažijeme poklidný život bez vzájemných vnitřních ataků, válek, terorismu a bídy. Lidé si zaslouží, aby se nemuseli bát příštích dnů, aby své děti vychovávali v míru a bez obav o životy své i svých bližních.

Miloslava VOSTRÁ, poslankyně a předsedkyně rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.9, celkem 32 hlasů.

Miloslava VOSTRÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-31 13:28
Hm. Zlomyslný proletariát a "dobří" miliardáři, kteří
nám doposud nedali žádnou galerii nebo knihovnu (a co ta knihovna
Václava Havla?). Ani tu muchomůrku co neodpovídala zadání, hlavně v
oblasti bezpečnosti, jak i pan prezident "velkomyslně"
opomenul. Aspoň že se přiznala proletariátu schopnost myslet i když
jen zle ...
znovacek
2018-10-31 12:49
Jsem váš fanda, ale měl bych několik přání! Proč naší
miliardáři za 30 let nepostavili žádnou knihovnu, galerii? Proč v
Paříží staví jako vzteklí např. Centre Pompidou, Knihovna
Françoise Mitterranda atd. To jsme si vybrali samé při..? Jak je
možné, že v politice má úspěch? Musíte je zmáčknout než to
udělá zlomyslný proletář a nic po nich nezůstane!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.