Těžko to někdy přizná…

Když jsem poslouchal besedu představitelů několika stran u barrandovského majitele i moderátora Soukupa, byl jsem na rozpacích. Především z výroků bývalého učitele matematiky a fyziky, jenž se dal na politickou kariéru, zástupce ODS, senátora Miloše Vystrčila. Hovořilo se mimo jiné o zavádějící propagandě. Většina přítomných se zmínila o tom, že bychom se měli chránit před vyplachováním mozků. A měli na mysli i jednosměrné výklady čehokoli, co se týká Ruska.

Jen pan Vystrčil vyjádřil obavu právě z ruského vlivu na nás. Že právě z východu, podle něj, se k nám dostává mnoho zavádějících informací. Divák měl pochopit, že právě Ruska je třeba se bát a přitvrdit nejen v sankcích, ale i v prověřování jakýchkoli informací o této zemi a jejích snahách. Říkal jsem si, že přece kantor, matematik a fyzik by měl myslet v reálných souvislostech a spočítat si, že všechno je přece jen trochu jinak. Chápu, že ve své nenávisti k minulému režimu, vše, co se děje, spojuje s Ruskem. To je vinno vším. Kdysi přece bylo na kolenou – to bylo za cara Borise, tedy za Jelcina – a najednou se s Vladimirem Putinem zvedlo. Dokonce si dovolilo zajistit, aby své surovinové bohatství využívalo pro své povznesení, namísto toho, aby ho na podnose, jak tomu bývalo za Jelcina, předalo nadnárodním společnostem v čele s »nejdemokratičtější a nejpravdomluvnější« zemí světa.

Na rozdíl od pana Vystrčila, učitele matematiky a fyziky, si myslím, že jestli někdo manipuluje s fakty, pak to nebude jen Rusko a jeho propaganda, ale také mainstreamová média, propagandisté všech úrovní v tzv. demokratickém světě. To však pan Vytrčil, učitel matematiky a fyziky, těžko někdy přizná.

Milan ŠPÁS


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 88 hlasů.

Milan ŠPÁS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-10-31 13:34
Pan Vystčil to má dobře "spočítaný"! Ve svůj prospěch.
Ale Boží mlýny melou. Sice pomaloučku, ale ...
Gartouzek
2018-10-31 12:54
I kantor, matematik a fyzik může podlehnout NEGAHOLISMUSMU. Je to
psychická potřeba stále proti někomu nebo něčemu bojovat, odhalovat
"nepřítele". Osoba zde racionalizuje vlastní úzkosti tím,
že z nich obviňuje druhé. Některým osobám se tak lépe žije, je to
snadnější, než se vyrovnávat s představou, že příčina úzkostí
je v osobě samé. Vlivem zpětné vazby může osoba mít úzkosti z toho,
že má úzkosti, i když původní příčina odezněla. Myslím si, že
by naší společnosti prospěla větší osvěta o úzkostech, jejích
příčinách a o duševní hygieně.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.