Severokorejský vůdce Kim Čong-un. Ilustrační FOTO - Haló noviny

Kim brzy do Soulu

Severokorejský vůdce Kim Čong-un brzy navštíví Soul, řekl jihokorejský prezident Mun Če-in. Dále před jihokorejským parlamentem uvedl, že se blíží druhý summit USA-KLDR. Do Severní Koreje se podle Muna chystá čínský prezident Si Ťin-pching, Kim se vbrzku vypraví do Ruska a má se setkat i s japonským premiérem Šinzóem Abem.

Mun se o Kimově návštěvě zmínil před parlamentem během projevu o ekonomice. Více detailů nesdělil. To, že Kim Soul do konce roku navštíví, oznámil jihokorejský prezident už v září po schůzce s Kimem v Pchjongjangu. Vyhlídky na druhé setkání Kima s americkým prezidentem Donaldem Trumpem se vylepšily poté, co KLDR v říjnu počtvrté navštívil šéf americké diplomacie Mike Pompeo. Trump a Kim se podle některých představitelů americké vlády setkají nejspíše na počátku příštího roku.

Mun Če-in se stal prvním liberálem, který převzal prezidentský úřad v Jižní Koreji po deseti letech. Je synem severokorejských uprchlíků a razí dialog s Pchjongjangem. Od nástupu do úřadu přispěl k tomu, že se uskutečnila řada setkání vysoce postavených představitelů USA a KLDR včetně historického červnového summitu Trumpa s Kimem v Singapuru.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 9 hlasů.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ilm557
2018-11-02 10:53
A tím se postupně ztratí KLDR, jako "komunistická", bude to
jen přívěšek kapitalistické okupované USA Jižní Koreje. Kim se
tedy posral...
fronda
2018-11-01 23:21
Ať zkusí "mezinárodní společenství" uvalit na Jižní Koreu
podobné sankce, jako na KLDR, a uvidíme, jak se s tím kapitalistická
ekonomika dokáže vyrovnat.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.