Lucie Křížková, Renata Maierl a předsedkyně Federace potravinových bank Věra Doušová.

Kaufland daroval potřebným potraviny

V říjnu 2017 zahájila společnost Kaufland spolupráci s Českou federací potravinových bank, které na denní bázi poskytuje veškeré potravinové přebytky ze svých prodejen. Darování potravin představuje pro tuto společnost dlouhodobou a kontinuální činnost.

Společnost Kaufland letos rozšířila spolupráci s Federaci potravinových bank a rozhodla se uspořádat 1. ročník vlastní K-potravinové sbírky, která se konala 8. září (informovali jsme). Každý zákazník řetězce měl možnost zakoupit trvanlivé potraviny včetně drogistického zboží a darovat je těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze. Do charitativní akce se zapojily všechny prodejny Kaufland po celé České republice. Za podpory dobrovolníků Federace potravinových bank a ambasadorky řetězce Lucie Křížkové se podařilo vybrat úctyhodných 60 tun potravin a drogistického zboží. Ty následně obdrželo více než 600 konkrétních dobročinných organizací, které pomáhají matkám samoživitelkám, opuštěným dětem nebo seniorům a rodinám v tíživé životní situaci.

»Společnost Kaufland navýšila konečný výtěžek ze sbírky o dvě tuny čerstvých potravin a více než tisíc kusů školních sešitů, které byly Federací potravinových bank přerozděleny neziskovým organizacím napříč celou Českou republikou,« řekla Renata Maierl z úseku firemní komunikace a doplnila, že v příštím roce by si společnost přála na úspěch K-potravinové sbírky navázat, a proto již připravuje její další ročník.

V současné době jsou do systému darování potravin zapojeny všechny prodejny po celé České republice. Své aktivity společnost rozšiřuje i o vlastní projekty pomáhající lidem v nouzi. Potraviny jsou dále rozváženy jednotlivým neziskovým organizacím v regionech a rozděleny mezi potřebné.

Do současnosti Kaufland v České republice daroval přes 188 tun potravin. Nejčastěji se jedná o pečivo, ovoce, zeleninu, trvanlivé potraviny, nápoje, drogistické zboží apod.

(za)

FOTO - Kaufland


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 5 hlasů.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.