Strašení na brtnickém zámku se vydařilo

Povedlo se! I když má Základní organizace KSČM v Brtnici jen osm členů, získávají si naše akce stále větší podporu veřejnosti. Projevilo se to v komunálních volbách, kdy jsme v městském zastupitelstvu posílili o jeden mandát, ale to je jen špička ledovce, výsledek čtyřleté poctivé práce.

S lidmi pro lidi – to platilo i minulý víkend, kdy jsme pod záštitou kastelána pořádali druhý ročník »Strašení na brtnickém zámku«. Neuvěřitelných 70 dobrovolníků bylo díky loňskému úspěchu ochotných obětovat svůj volný čas a bez nároku na odměnu se navléknout do kostýmu a mrznout v nehostinných prostorách neudržovaného komplexu. Děsuplnou cestu zámkem s šestnácti stanovišti, čtyřmi bonusovými sklepeními a živými obrazy se rozhodlo absolvovat přibližně 600 zvědavců z města a širokého dalekého okolí. Čekání, které trvalo někdy i dvě hodiny, zpříjemnily dva bufety s domácími dobrotami, dílničky pro děti a promítání filmu »Addamsova rodina«. Strašidelná trasa trvala necelou hodinku a účastníci během ní museli najít indicie, sestavit tajenku – a hlavně prokázat spoustu odvahy.

Bílá paní, která mizela a vzápětí se zjevovala na úplně jiném místě, byla jen začátkem. Některá stanoviště byla spíš dětem pro radost, jako Kráska a Zvíře, pekelníci nebo už zmínění Addamsovi, kteří nefigurovali jen na plátně, ale dostavili se i osobně. Jinde šlo o klasické horrorové postavy – Samaru, Hannibala Lectera, zombie, upíra, kostlivce. Největší úspěch ovšem slavil klaun (to by jeden neřekl, kolik lidí má z těchto původně zábavných postaviček opravdovou fóbii), vymítač ďábla a šílená služebná, věšící svoji zaměstnavatelku. To byly herecké výkony na profesionální úrovni, klobouk dolů. Škoda, že se nedá popsat dramatická atmosféra, mrazivé očekávání a všechny ty výkřiky a jekot…

Podle reakcí se výborně bavili účinkující i návštěvníci – a o to šlo. Vybrané vstupné navíc poslouží na dobrou věc, drobné opravy a úpravy zámeckých prostor, jako třeba na rozvody elektřiny. V příštím roce bychom akci rádi rozšířili a pojali ji jako dvoudenní, protože oněch šest set lidí bylo naprosté maximum, které se dalo zvládnout. Ale určitě vás včas pozveme, abyste se i vy mohli do Brtnice přijet bát!

Helena VRZALOVÁ, předsedkyně ZO KSČM

FOTO – (za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.2, celkem 16 hlasů.

Helena VRZALOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-11-16 12:25
Na brtnickém zámku už straší pořádně dlouho. Skoro jako v Senátu.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.