Slavnostní křest

Jiřina Anna v novém kabátu

V úterý bylo živo na břehu Vltavy v ulici, která nese příhodný název Břehová. V místním klubu Pipi Bar Prague pokřtila Jiřina Anna Jandová svůj nový singl Tak všechno nebo nic. A byl to doslova a do písmene průlom do kariéry třicetileté dcery trojnásobného Zlatého slavíka Dalibora Jandy. Vždyť píseň z dílny Eduarda Parmy je o dost jiná, než co doposud natočila – ale o to ambicióznější a modernější!

»Na singlu jsem pracovala celé léto. Byla to dlouhá doba a jsem ráda, že je na světě. Bylo to náročné, dát všechno do kupy, ale povedlo se,« řekla Haló novinám při křtu půvabná blondýnka. »Je to pro mě jubilejní pěvecký rok, navíc jsem v září oslavila jubilejní narozeniny, a tak jsem chtěla udělat něco netradičního,« prozradila.

Dalibor Janda s manželkou

Se známým českým hudebním skladatelem a průkopníkem syntetizátorové hudby, který nechal výraznou stopu i v zahraničí, se předtím Jiřina Anna neznala. O to více si následné spolupráce cení. »Byla to krásná zkušenost. Eda písničku napsal i otextoval, pak jsme ji natočili a ve dvou studiích dávali do moderní podoby. Myslím, že se to povedlo, a vidím i na Edovi, jak tím ožil. Jsem strašně ráda také za videoklip, který byl i pro mě velkým překvapením. Děkuji tímto Martinovi Hessovi, který ho celý dal do kupy,« dodala Jandová.

Nová píseň má výrazný taneční háv. Hodlá snad světlovlasá kráska dobýt české diskokluby? »To snad ani ne, ale je pravda, že tahle skladba je o dost jiná než ty předchozí. Řekla jsem si, že už bylo hodně písniček klidných a pomalých, tak je potřeba zvolit pro změnu nějakou odpichovku. A myslím, že to bylo překvapení i na křtu,« zmínila dcera Dalibora Jandy. A skutečně – po coveru Mám strach, ploužáku Mlha za duhou, duetu s otcem Pátý perný den a optimistické »pohodovce« To dáš působil nový song se vším všudy jako zjevení pro desítky pozvaných do Pipi Baru. O to však příjemnější zjevení…

Jako hurikán…

Do role kmotrů se kromě Eduarda Parmy a Dalibora Jandy vtělili mj. Láďa Hruška, Felix Slováček či Andrea Kalivodová. A nechyběl ani moderátor a herec Tomáš Kraus, majitel výrazného hlasového fondu, který promlouvá do rytmu v novém singlu. »Říkám tam tři slova, takže jsem na tom stejně jako Leoš Mareš při svých začátcích. Doufám, že brzy vyprodám O2 arenu,« vtipkoval Kraus před tím, než došlo na tradiční křtící »bublinky«.

A Jiřina Anna Jandová přijímala gratulace ze všech stran. Sama se prý nejvíce těší na to, jak si po zápřahu posledních dní odpočine. »Chystala jsem tuhle akci a neměla myšlenky na nic jiného. Dneškem pro mě začíná předvánoční doba a s tím přichází vytoužená doba klidu. Letos jsem jako hurikán,« pohrála si s názvem jedné z nejpopulárnějších písní svého táty. »Hodně se toho děje a připadá mi, že po letech, co zpívám, se opravdu začíná dařit. Má to návaznosti i spád. A doufám, že přichází i ten prozatím nejlepší rok…«

(pk)

FOTO – autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.7, celkem 3 hlasy.

(pk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.