Ilustrační FOTO - Wikimedia commons

Rekonstrukce divadla končí

Tuto sobotu bude po dlouhodobé rozsáhlé rekonstrukci opět otevřeno brněnské Janáčkovo divadlo. Uměleckou činnost zahájí premiéra nové inscenace Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky. Galavečer je současně prologem Mezinárodního operního a hudebního festivalu, jehož program je orientován k 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Brněnské Janáčkovo divadlo je u nás největším - a stále nejmodernějším - divadelním sálem, ačkoli bylo před již více než půlstoletím. Dramaturgicky ojedinělá nabídka v nadcházejících týdnech obsahuje zejména kompletní provedení Janáčkových jevištních děl v nastudování našich i světových tvůrců a interpretů.

V sobotu bude také koňským spřežením přivezen vánoční strom z bílovického polesí. Předávání na brněnském náměstí Svobody je plánováno na 16 hodin za zvuku fanfár ze Smetanovy opery Libuše. Spoluúčinkovat bude sbor Janáčkovy opery Národního divadla Brno (NDB).

Iniciátorem »stromů republiky« byl moravský novinář a spisovatel Rudolf Těsnohlídek. Po nálezu v lese odloženého nemluvněte přišel s myšlenkovou pomáhat opuštěným dětem. Začal proto pořádat pod rozsvícenými stromy charitativní sbírky. Díky prvním výtěžkům z příspěvků byl vystavěn první dětský domov. Akce se letos společně s dalšími osobnostmi účastní také spisovatelovi potomci.

(the)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(the)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.