Vlastenecké fórum podpořilo ČSBS

Vlastenecké spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru na jednání důrazně odmítly napadání Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS).

»Český svaz bojovníků za svobodu je politicky nezávislý, nestranický spolek vlastenců, kteří prokázali svou oddanost Československé republice a odvahu za ni bojovat proti německým nacistickým okupantům za 2. světové války (vrahům 360 000 československých občanů), a pozůstalých po těchto bojovnících včetně příznivců. Tento občanský spolek má proto právem úctu a vážnost občanů České republiky, kteří mají kladný vztah k našemu státu.

Český svaz bojovníků za svobodu se stává terčem hrubých útoků těch sil, které usilují o přepisování českých dějin podle cizích, českému státu nepřátelských zájmů a které jsou dokonce podporovány některými ústavními a obecními představiteli České republiky. Tyto útoky jsou flagrantním porušením Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy České republiky.

Spolky Vlasteneckého fóra, zúčastněné na jednání, odsuzují hanebnou kampaň proti Českému svazu bojovníků za svobodu, která směřuje proti zájmům České republiky,« uvádí se v prohlášení.

Jednání se zúčastnili a prohlášení podepsali představitelé Společnosti Ludvíka Svobody, z. s.; Slovanského výboru, z. s.; Kruhu občanů ČR vyhnaných v roce 1938 z pohraničí, z. s.; Českého mírového fóra, z. s.; Klubu českého pohraničí, z. s.; Sdružení čs. zahraničních letců - Východ, z. s.; Svazu vojenských veteránů ČR, z. s.; Vlasteneckého sdružení antifašistů, z. s., a ČSBS.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 37 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jirichmelarcik
2018-11-12 18:34
Konečně jednotný postoj a postup! Blahopřeji.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.