Ilustrační FOTO - Pixabay

Britky do všech bojů

Ženy nyní mohou působit v britské armádě ve všech rolích, a to i v bojových jednotkách v první linii a u speciálních sil. Zákaz přijímání žen do bojových sil byl zrušen v roce 2016 a od té doby byly tyto oddíly něžnému pohlaví zpřístupňovány postupně. Úplné otevření armády ženám oznámil na konci minulého měsíce britský ministr obrany Gavin Williamson.

Dosavadní přístup, kdy byla polovina obyvatel vylučována z některých »životně nejdůležitějších rolí«, podle něj potenciálně brzdil britské ozbrojené síly. Poprvé v historii se zapojení do našich ozbrojených sil bude řídit pouze schopnostmi, a nikoli pohlavím, ujistil ministr. Britky už nyní působí jako bojové pilotky, námořnice a dokonce i na ponorkách. Dlouho jim ale byly uzavřeny ty armádní jednotky, jejichž primární úlohou je boj zblízka. Zákaz byl zrušen v roce 2016 a tehdy začaly s náborem žen speciální obrněné jednotky RAC. Loni začal přijímat ženy do svých řad i pluk Královského letectva. Williamson také řekl, že ženy se nyní mohou hlásit do všech armádních jednotek včetně dosud výhradně mužské námořní pěchoty nebo do speciálních jednotek letectva (SAS). Ženy mohou v bojových rolích sloužit také v armádách hrstky vyspělých zemí, jako jsou Spojené státy americké, Kanada, Austrálie či Izrael.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Gartouzek
2018-11-16 12:56
hajek.jiri51: Myslíte si, že ženy s ambicemi zabíjet touží, aby je
nějaký muž zahrnoval výlevy lásky?
hajek.jiri51
2018-11-16 11:41
Zena s ambicí zabíjet v uniformě, není žena. Do takové se múže
zamilovat pouze masochistický úchyl.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.