Vítejte v Kodile. Království šunky

Na tři dny ve slovinském Pomurje

Když se řekne Slovinsko, vybaví si každý (právem) Julské Alpy pod Triglavem (nejvíc pak jezero Bled s hradem a ostrůvkem), metropoli Ljubljanu, bohaté jeskynní systémy Postojna a Škocjane, no a fandové biatlonu i mezi českými reprezentanty tolik oblíbenou Pokljuku, která na vrcholové úrovni ve sportovním světě nahradila kdysi populární skokanskou Planici nedaleko Kranjske Gory. Málokoho ale napadne, že vidět se dá mnohé i na téměř rovinatém severovýchodě této maličké slovanské země, v nejen vinařském regionu Pomurje.

V říjnu jsme byli pozváni na press trip právě do této oblasti, konkrétně převážně do její největší části, kraje Prekmurje (pojmenovaném podle řeky Mury), který najdete úplně na východ od Mariboru, z České republiky dostupného poměrně dobře vlakem přes Graz. Třídenní prezentace regionu nesla název Jaké příběhy skrývá Pomurje; Obchodní příležitosti a lokální úspěšné příklady.

A skutečně - z programu prohlídky tamních míst na poslední chvíli vypadla turisticky zjevně nejatraktivnější Lendava s obří rozhlednou na hranici s Maďarskem i Chorvatskem (odkud je při dobrém počasí ale vidět i do nedalekého Rakouska), abychom navštívili ještě jeden vinařský podnik - protože prostě jen jeden je v tomto kraji vinné révy asi málo...

Ňamky, kam se podíváš

Ne že by program jinak nebyl pestrý, a dokonce i chutný. To byl. Však jsme hned po příjezdu ochutnali Prekmurskou šunku v Šunčím domě a restaurantu Kodila Markišavci na okraji Murske Soboty a nedaleko Panonske vsi. Prošli jsme celou výrobnou, dokonce i »vicepokojovou« chladírnou (obří »lednicí«), kde se skladují, fermentují a do finální chuťové podoby s plísní i bez dotváří až 27kilové vskutku macaté nejrůznější odrůdy zdejších šunkových kýt (Krško polskij, Mangalica, Prosciuto) - jako z ladovských pohádek. Majitel Kodily, mimochodem sympatický slovinský Kanaďan Janko Kodila, se ve svém dřevěném království a s filozofií Salt 'nd spicys (sůl a koření) oprávněně cítí jako doma a za nic na světě by už neměnil.

Příjemný byl i nocleh právě v Panonské vsi, kde sice zdánlivě přímo kolem tradičních zdejších turistických vilek a studií s půvabnými doškovými střechami není moc co podnikat, ale to fakt jen zdání klame. Panonska ves totiž spadá pro změnu pod Moravske Toplice, světově proslavené lázně s léčivou termální černou vodou v komplexu hotelů Terme 3000. A blahodárně působit na váš organismus můžete i v dalších nedalekých lázeňských komplexech - ve zmiňované Lendavě, v Ptuji, v Banovci a Zdravilišče Radenci. Nocleh v překvapivě nepředraženém luxusním pětihvězdičkovém hotelu Livada z rodiny Sava Hotels & Resorts Terme 3000 nás čekal až v poslední den, ten jsme si museli doslova a dopísmene zasloužit. Ovšem i v Turistično naselje Panonska vas to stálo za to. Majitelé si rozumí skutečně s každým hostem, i když v maličkém Slovinsku je 47 dialektů a prakticky v každém údolí se používá jiný... Možná i proto se sem jezdí nejčastěji oddávat zamilovaní a z cizinců za cykloturistikou se sem vrací rodinné klany až z Beneluxu.

Orchideje, Expano a rajčata

Druhý den začal maraton vrcholem programu. Návštěvou továrny na orchideje Ocean Orchids nedaleko Dobrovniku (na maďarské hranici), a protože opravdu nejde o Dubrovnik, ale Dobrovnik, a protože tu člověk zažije skutečnou tropickou atmosféru (»tropskiVrt«), zaslouží si zdejší zastavení samostatný fotočlánek v některém příštím středečním termínu. Výlet za orchidejemi nabídneme i s výhodami noclehu v některém ze tří hotelů Terme 3000.

Hotelový a lázeňský komplex Terme 3000 nabízí ke koupání i černou termální léčivou vodu.

Z ráje orchidejí a dalších tropických plodin (včetně těch jedlých) jsme se přesunuli na prohlídku regionálního muzea na renesančním zámku v Murske Sobotě, největším městě Prekmurje, kde nechybí ani univerzita. Krajovou specialitou je zde bograš - hustá polévka z Lendavy, chuťově i surovinově připomínající něco mezi borščem a eintopfem, která se dostala i do Guinnessovy knihy rekordů. Na stůl vám jí přinesou tolik, že na hlavní jídlo pak už nemáte ani pomyšlení. Pokud vám tedy tenhle pejskův a kočičin »dort«, který snese skutečně všechno, bude šmakovat...

Komu ne, ten se mohl docpat mj. při prohlídce Lušt Tomatos - továrny Paradajz Renkovci, kde umí pěstovat bezpočet druhů rajských jablíček. Malých, velkých, kulatých, šišatých, žlutých, oranžových, červených, zdejších zelených pod názvem VAL i těch nafialovělých. Za 11 měsíců dlouhou sezonu jich tu vyprodukují 4500 tun. Všechny zalévají geotermální vodou, takže jistota kvality o to jasnozřivější. Potvrdit mohu osobně - nikdy jsem nespořádal tolik různých ňamovitých rajčat najednou za tak krátký časový úsek. Cítil jsem se fakt jak v ráji! Rajčátka mě zkrátka zaujala ještě víc než poslední den čokoládovna Passero Tešanovci v Moravských Toplicích. A to už je co říct.

Nejzajímavější zastávkou celého press tripu ale pro mě bylo Expano Zlati izbor, Vrata v Pomurje aneb Budova slovinského pavilonu z EXPO 2015 v Miláně, kterou sem převezli celou, a kterou na břehu po 30 let uměle vytvářeného a rozšiřovaného jezera Soboško otevřou na konci roku. Okolí Expana na jezerním břehu ale slavnostně pro veřejnost odkryli hned po naší návštěvě, 26. října. Uvnitř pavilonu, v jehož okolí archeologové hledají někdejší nejen keramické skvosty, najdete historii, současnost, kulturu, budoucnost (nové technologie), přírodní vymoženosti i představení ekonomiky regionu. Revitalizace okolí stála šest milionů eur, z toho osm procent přispěl Brusel z fondů EU.

Za vínem i na zážitkovou farmu

Druhý nocleh se odehrál ve čtyřhvězdičkovém hotelu Lovenjakov Dvor se saunou i malým bazénem, ale hlavně přilehlou farmou s minizoo. Majitel Dvora pak šéfuje i firmě Roto Logistic Center na výrobu všech možných představitelných i nepředstavitelných plastových produktů, jejíž dvouhodinová podrobná návštěva tak byla další logickou povinností nevelké novinářské družiny se zástupci z Polska, Německa, ČR, Rakouska a Itálie. Je ale pravda, že ani v téhle fabrice jsme se nenudili. Vždyť tu kromě třeba veškerého zahrádkářského vybavení vyrábí i vodní kontejnery a tankery pro Afriku, chladící a ohřevové systémy, nebo kanoe a kajaky pro nejlepší olympioniky včetně stříbrného medailisty z divoké vody Petera Kauzera.

O víně se rozepisovat nebudu, protože mu fakt nerozumím - jedno je ale jisté. V rodinné továrně Puklavec poblíž zdejšího Jeruzalema ochutnáte různé druhy Tramince, Muškatu, Šiponu, Prleka, Pinotu, Rizlinku, Bruta i Jeruzalemčana. Vyprodukovali už 4 700 000 litrů, takže tomu fakt rozumí. To ovšem i v Radgonske Gorici (Gornja Radgona), kde zdejší vinařská firma disponuje i »skladovou« jeskyní a své tekoucí produkty připravuje už 166 let - tedy o století déle než tamní konkurence.

A slibovaná 25 let mladá prázdninová muzejní zážitková domácí farma? Jmenuje se Firbas, najdete ji v Cerkvenjaku na půli cesty mezi Mariborem a Murskou Sobotou, a vyzkoušíte si tu kromě zdejší domácí kuchyně v čele se sladkou »pizzou« Prleška gibanica také nocleh vskutku v lůně přírody, nebo dokonce téměř na slámě v polootevřených koňských stájích (ovšemže na patře nad těmito krasavci). Půjčují tu spolehlivá elektrokola a podnikají třebas zážitkové jízdy na traktoru. Tak šťastnou cestu...

Roman JANOUCH

FOTO - autor


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.