Ilustrační foto - wikimedia commons

V Brně více uvolněných funkcionářů

Novou brněnskou primátorkou se stala jednička kandidátky ODS Markéta Vaňková. V čele radnice vystřídala Petra Vokřála (ANO). Koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má v zastupitelstvu 33 mandátů z celkových 55.

Městský výbor KSČM v Brně poblahopřál ve svém prohlášení Vaňkové k jejímu zvolení primátorkou města Brna. Současně i jejím náměstkům a dalším členům Rady města Brna. Prvním náměstkem primátorky se stal Petr Hladík z KDU-ČSL, který funkci zastával přes dva roky i v minulém volebním období za primátora Vokřála. Za další náměstky zastupitelé zvolili Tomáše Koláčného (Piráti), Olivera Pospíšila (ČSSD) a Roberta Kerndla (ODS).

Rada Brna má 11 členů, z toho deset uvolněných. Neuvolněný je radní pro dopravu. Celkem bude 14 uvolněných zastupitelů, o tři víc než dosud. Vítěz voleb ANO skončil v opozici spolu s SPD. Předsedou kontrolního výboru je bývalý Vokřálův náměstek Richard Mrázek (ANO).

»Chceme věřit, že paní primátorka myslela upřímně svá slova, že při své práci bude naslouchat občanům. Doufáme, že názorům občanů bude nejen naslouchat, ale bude je v rámci možností využívat ve své rozhodovací praxi. Její slova, že nové vedení bude pokračovat v mnohém, co zahájilo minulé vedení města, byla potvrzena již na samotném zasedání tím, že zastupitelé zvýšili o dva počet uvolněných funkcionářů, což si vyžádá zvýšení nákladů o zhruba čtyři miliony. Připomeňme, že minulé vedení města stihlo za celé volební období navýšit počet funkčních míst o celých 166 míst! Paní primátorka rovněž vyjádřila přesvědčení, že nové vedení města bude schopno rozpracované věci dotahovat do konce, což se tomu minulému ne vždy dařilo,« uvádí se v prohlášení MěV KSČM.

Jak jsme již informovali, městský výbor je připraven být nápomocen při naplňování těch úkolů zakotvených v Koaliční smlouvě pro Zastupitelstvo města Brna ve volebním období 2018–2022, které obsahuje i volební program KSČM v Brně. »Jedná se především o dokončení prací na novém Územním plánu, neboť s jeho přijetím primárně souvisí rozvoj města v příštích letech. Týká se to rovněž prací souvisejících s přípravou Severojižního kolejového diametru, rozvoje MHD včetně zvýhodněného jízdného, koordinace oprav a uzavírek komunikací, bytové výstavby především formou nových bytových družstev a dalších oblastí,« připomínají ve svém prohlášení brněnští komunisté.

ODS bude spravovat investice, dopravu, sociální služby, marketing a cestovní ruch. Lidovci se budou starat o zdravotnictví, školství, sport, územní plánování a životní prostředí. Pod Piráty bude spadat oblast majetku, kultury, participace veřejnosti, informačních technologií, strategie a analýzy dat. ČSSD bude mít v gesci bydlení a správu majetku. Koalice nahradila dosavadní vedení ANO, Žít Brno s podporou Pirátů, KDU-ČSL, Strany zelených a TOP 09.

»Současně prohlašujeme, že budeme pečlivě sledovat postup města při naplňování koaliční smlouvy. Budeme se v rámci možností aktivně zúčastňovat jednání ZMB nejen z důvodu zmíněné kontroly, ale rovněž z důvodu nastolování řešení problémů, na něž občané města upozorní,« končí prohlášení městského výboru.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 7 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


pleningeri
2018-11-21 17:03
Rád bych se dočetl, že se "Pouti smíření", pochody z
Pohořelic do Brna, již nebudou opakovat ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.