Lumíci

Tak už to máme konečně tady – ten slavný black friday, tedy černý pátek, a ano, teď skutečně nemám na mysli onu nakupovací šílenost, od které se držím každý rok co možná nejdále, ale černý pátek pro »demoblok«, především však ale pro ČSSD.

Že snahy pravicové opozice vyjdou vniveč a vláda nepadne, je vcelku zřejmé. Těch pár tisíc lidí, co se nechali zblbnout čapí kampaní, to prostě nezmění. Kdo ale na tuto kauzu dojíždí nejvíc, jsou jednoznačně sociální demokraté, a to především kvůli sobě samým. Nenechte se mýlit, mám mezi nimi spoustu kamarádů a znám z této strany plno slušných lidí, je tomu tak ovšem hlavně na komunální úrovni. To, co ale tato strana dlouhodobě vyvádí jako celek, to lze nazvat bez skrupulí sebevraždou, ne nepodobnou slavným chováním lumíků.

Však o tom volební preference ČSSD vypovídají jasně. Sorry jako, ale prostě nepodpořit vládu, ve které vládnu, je přeci velice prapodivné, ať si to každý obhajuje, jak chce. Co se u ČSSD změnilo od dob referenda o vstupu do vlády s ANO? Snad přeci jen datum, ne?

Na rozdíl od nich, byť může mít někdo výhrady, že KSČM podporuje oligarchu, tak ta svůj názor drží konzistentně. Nějaká pseudokauza, ve které přitom není nic nového, krom jejího spojení se 17. listopadem, prostě nehraje roli. Důležité je nadále to, zda Babišova vláda plní slíbené body, které si KSČM za podporu vlády vymohla.

To sociální demokraty jako by ale plnění programu vůbec nezajímalo a pouze se tak zmítají někde mezi podporou, nepodporou či dokonce novými volbami. Prostě taková nijakost. Kdosi na Facebooku napsal - ČSSD naposledy věděla, co chce, a měla jasný program v roce 1887. Skutečně to tak už pár let vypadá…

Tomáš CINKA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 18 hlasů.

Tomáš CINKA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.