Ilustrační FOTO - Haló noviny

Trable s autobusy pokračují

Na Litoměřicku v minulých dnech opět nejezdila jedna linka autobusu provozovaná firmou TD Bus. Důvodem je onemocnění řidiče.

Kraj linku nahradil autobusem najatým od ČSAD. Cestující by tak už problémy zaznamenat neměli, řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Ústecký kraj se s problémy se zajištěním dopravní obslužnosti potýká na vícero místech dlouhodobě. Výpadky řeší převzetím provozů linek od původních autobusových dopravců, časem by měl zajišťovat provoz na 60 procentech území kraje. Kraj kvůli tomu založil vlastní dopravní společnost, která už od TD Bus v polovině září přebrala zajištění linek na Ústecku a Děčínsku.

Podle hejtmana není jednoduché situaci s neplněním smlouvy ze strany TD Bus vyřešit. »Teď jsme na chybějící linku 426 objednali autobus od ČSAD Slaný, je to hlavně kvůli tomu, aby se děti dostávaly do školy. To je asi největší problém, když jsou tam děti z prvního stupně, čekají na autobus, a ten nepřijede,« uvedl hejtman.

V současné době kraj jedná se společností TD Bus o tom, že od ní autobusovou dopravu převezme. Podle vyjádření ředitele TD Bus Milana Tomse by mohla Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSUK) dopravu převzít od 1. ledna. »Jednání pokračují dobře, v pondělí se máme setkat na odboru dopravy se zástupci DSUK, tam bychom si měli předat harmonogram. My jsme na předání připraveni,« uvedl Toms.

Kraj také na přelomu října a listopadu udělil TD Busu pokutu přes 48 milionů korun za vynechané spoje, dosud nebyla zaplacena. Firma uvedla, že tak vysoká sankce je pro ni likvidační, považuje ji za nezákonnou. O dalších krocích se poradí s právníky. Kraj uvažuje o možnosti, že by se pokuta započetla proti bankovním zárukám, které jsou však pouze přibližně 12 milionů.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 13 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.