Slavia využila zaváhání Plzně

Fotbalisté Slavie využili zaváhání obhájce titulu Plzně, která v pátek remizovala v Liberci, a po vítězství 3:1 v Karviné zvýšili náskok na prvním místě nejvyšší soutěže na čtyři body. Na opačném konci ligové tabulky překvapilo Slovácko výhrou 3:0 v Ostravě.

Karvinští nastoupili poprvé pod vedením nového trenéra Norberta Hrnčára, který v reprezentační přestávce nahradil odvolaného Romana Nádvorníka. Slavia měla většinu zápasu navrch a postarala se o všechny branky. K zásahům Součka a Stocha z penalty pomohlo video, třetí gól přidal Olayinka. Vyrovnání v prvním poločase zařídil vlastním gólem Bořil.

Pod novým trenérem poprvé v lize nastoupilo i Slovácko. Martin Svědík už tým vedl při prohře 0:1 v osmifinále poháru s Libercem, ale proti Ostravě se dočkal vítězství. Celek z Uherského Hradiště po brankách Havlíka, Reinberka a Kuchty poskočil na třinácté místo a Baníku připravil třetí porážku za sebou.

Velké překvapení měla na dosah i Příbram. Středočeši i v deseti po vyloučení Soldáta v 55. minutě otočili stav zápasu na hřišti Bohemians 1905 a ještě v nastavení vedli 2:1, nakonec se ale museli spokojit s remízou. Domácí poslal do vedení Nečas, pak se ale trefili Keita s Voltrem.

Když už to vypadalo na senzační výhru Příbrami, vyrovnal ve druhé minutě nastavení Krch. Bohemians 1905 získali z posledních pěti zápasů teprve druhý bod. Příbram je na tom ještě hůř, z posledních šesti utkání má také jen dva body.

Zlín porazil Opavu 2:0 a vyhrál potřetí za sebou na domácím trávníku. Ševci se posunuli v tabulce na čtvrté místo. Gólově k tříbodovému zisku Zlína pomohli Jean David Beauguel a Pavel Vyhnal. Opava prohrála ve vzájemných duelech počtvrté za sebou a ukončila úspěšnou sérii posledních tří kol, ve kterých získala sedm bodů.

MFK Karviná - Slavia Praha 1:3 (1:2)

Branky: 31. vlastní Bořil - 11. Souček, 33. Stoch z pen., 75. Olayinka. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Příhoda (video). ŽK: Piroch - Kúdela. Diváci: 3612.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 0:3 (0:1)

Branky: 42. Havlík, 57. Reinberk, 80. Kuchta. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Myška. ŽK: Fillo, Granečný, Procházka - Reinberk. Diváci: 9782.

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 2:2 (1:0)

Branky: 25. Nečas, 90.+2 Krch - 64. Keita, 82. Voltr. Rozhodčí: Pechanec - Kotík, Kožár ŽK: Dostál, Švec - Tregler, Soldát, Antwi, Kočí. ČK: 55. Soldát. Diváci: 3771.

Fastav Zlín - SFC Opava 2:0 (1:0)

Branky: 33. Beauguel, 46. Vyhnal. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Vodrážka. ŽK: Hronek - Svozil, Kuzmanovič. Diváci: 3229.