FOTO - Pixabay

Většina zaměstnanců chce hodnotnější stravenky

Přestože nominální hodnota stravenek poskytovaná zaměstnavateli každoročně roste, pro 90 procent zaměstnanců je současná průměrná hodnota tradiční papírové stravenky 78 Kč nedostatečná. Nejvíce zaměstnanců by si přálo dostávat od zaměstnavatele stokorunovou stravenku.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Up ČR, která se specializuje na zaměstnanecké benefity, mezi 525 respondenty. Zatímco v průzkumu by preferovalo stokorunovou stravenku 43 procent respondentů, v praxi ji podle dat firmy Up ČR od zaměstnavatele dostává jen desetina zaměstnanců. Stravenku v hodnotě 110 Kč a více považuje za ideální dalších 35 procent zaměstnanců. Zde je nepoměr ještě vyšší, v reálu dostává takovou stravenku od zaměstnavatele 0,5 procenta zaměstnanců.

»Ke zdravému způsobu života bezesporu patří i kvalitní a pravidelné stravování. Při současných stále se zvyšujících cenách, když naše ekonomika nikdy na takové výši, jako je nyní – jak vyplývá z prohlášení vlády – nebyla, je hodnota 78 Kč za stravenku opravdu velice nízká. Oběd se za ni skutečně pořídit nedá,« reagovala pro Haló noviny místopředsedkyně sněmovního hospodářského výboru Květa Matušovská (KSČM).

Zaměstnavatelé by měli vycházet z přání zaměstnanců

Jednou z příčin nepoměru může být paradoxně situace na trhu práce a s ní související vlna nových a méně tradičních zaměstnaneckých benefitů, kterými se zaměstnavatelé snaží zaujmout potenciální zaměstnance. »Je sice hezké, že zaměstnavatelé vymýšlejí stále nové benefity, ale měli především vycházet z toho, co si zaměstnanci přejí, vždyť jejich spokojenost by měla být nejvyšší hodnotou,« řekla Matušovská.

»Inovace u benefitů je rozhodně důležitá, ale firmy by novými či netradičními benefity měly svou péči o zaměstnance spíše vhodně doplňovat, než na nich stavět celý svůj servis,« uvedla ředitelka prodeje Up ČR Petra Gubíková. Současná situace může podle ní svádět k tomu, že firmy upřednostňují benefity, které jsou více »sexy« a dobře vypadají. Neměly by však zapomínat ani na rozvoj těch, které zaměstnanci v praxi nejvíce využívají. »Češi se ve využívání stravenek výrazně odlišují i od okolních států. Zatímco v Německu, Rakousku nebo třeba v Polsku nejsou rozhodně tolik využívány, u nás jsou považovány za téměř nezbytný servis ze strany zaměstnavatele,« upozornila Gubíková.

Stovka za stravenku není přemrštěný požadavek

Jestliže podle průzkumu si zaměstnanci nejvíce vybírají stravenky, jak uvedla ředitelka prodeje Up ČR Petra Gubíková, bylo by podle Matušovské tedy záhodno, aby se jejich hodnota zvýšila. »KSČM dlouhodobě prosazuje zlepšování podmínek zaměstnanců a stravování k nim určitě patří. Sto korun za stravenku opravdu není žádný přemrštěný požadavek,« zdůraznila komunistická poslankyně. Je přesvědčena o tom, že prostředky, které zaměstnavatelé vydávají na zlepšování sociálních služeb a pracovního prostředí, se jim mnohonásobně vrátí.

Pomalu přibývá firem, které reagují na rostoucí ceny obědů i potřeby zaměstnanců a reflektují i daňový aspekt. Využívají třeba i daňově nejvýhodnější hodnotu stravenky, která je letos 118 korun. Nejčastějšími příklady jsou firmy ze stavebnictví a informačních a komunikačních činností. S těmito stravenkami se naopak takřka nesetkávají lidé ve firmách působících v administrativě, dopravě, ubytování a stravování či ve veřejné správě. K postupnému zvyšování hodnoty stravenek v poslední době přispěl podle dat Up ČR přechod firem z papírových poukázek na eStravenky a elektronické karty. Zatímco průměrná nominální hodnota papírových stravenek je letos 77,50 Kč, u eStravenky je to 104,10 Kč.

(ku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 18 hlasů.

(ku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.