Ilustrační FOTO - Pixabay

Pronásledoval auto a hrozil zbraní

Pětadvacetiletého řidiče z Vrchlabí podezírá jičínská policie z pronásledování a vyhrožování zbraní řidiči jiného auta.

Incident se podle policistů odehrál v pátek dopoledne na silnici z Mladé Boleslavi do Jičína. Řidiči v případě odsouzení hrozí za nebezpečné vyhrožování až tři roky vězení a propadnutí plynové pistole, informovala mluvčí policie Lenka Burýšková.

Incident podle policie začal tím, že dvaapadesátiletý řidič Škody Superb na silnici z Mladé Boleslavi do Jičína předjel pětadvacetiletého řidiče limuzíny Audi A8. Následně mladší řidič začal podle policie řidiče v autě před sebou světly problikávat a jet těsně za ním. »Následně měl tohoto řidiče předjet na plné čáře, zařadit se před něj, a začít se svým vozidlem zpomalovat, na což řidič superbu zareagoval gestikulací,« uvedla mluvčí.

Podle policie následovalo další vzájemné předjíždění, při němž mladší řidič v jednom případě náhle zpomalil, a když byl na úrovni superbu, tak na něj namířil zbraň. »Než prý dokončil předjíždění, zbraní prý na řidiče ještě zamával a pomalou jízdou jej přiměl k předjetí,« uvedla policie.

Když řidič superbu vjel do Jičína a viděl, že jej řidič v audi stále pronásleduje, zavolal policii. Policisté krátce na to vůz audi vypátrali a jeho řidiče převezli na služebnu. U řidiče zajistili plynovou pistoli včetně zásobníku a čtyř nábojů. Řidič tvrdil, že jde o nedorozumění.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 4 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.