Ilustrační FOTO - Pixabay

V Pardubicích hořelo u stájí

Rozsáhlý požár zasáhl brzy ráno farmu Apolenka ve Spojile na Pardubicku. Farma mimo jiné poskytuje hiporehabilitaci. Hasiči oheň likvidovali od 4.45, pod kontrolu jej dostali za čtyři hodiny.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun, příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. Mluvčí hasičů Vendula Horáková uvedla, že vzplála stodola o rozměrech 20 x 20 metrů, v níž byla uskladněna sláma. »Koně v ohrožení nejsou,« uvedla mluvčí. Stodola ale byla vedle stájí, v nichž bylo asi 40 koní. Ti se rozutekli, část prolomila ohradu, některé vypustili hasiči. Koně se podařilo pochytat. S odchytem pomohli strážníci Městské policie Pardubice.

»Koně i ostatní zvířata jsou v pořádku a budou se moci vrátit do svých stájí,« uvedli odpoledne zástupci Apolenky na Facebooku. Oheň zničil seník a zázemí pro sociální služby hiporehabilitačního střediska s kancelářemi. »Přišli jsme o veškeré krmivo, což je v situaci, kdy je tak drahé, dost velký problém,« řekla ředitelka Apolenky Jolana Štěpánková.

Střecha objektu se zřítila. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Pardubic a Chrudimi a dobrovolné jednotky z Hostovic, Dašic, Sezemic a Spojile. Po dohodě s majitelem objektu nechali hasiči stodolu kontrolovaně dohořet, vystěhovali materiál i zařízení kanceláří a technologie místností. Pomocí výškové techniky ochlazovali okolní objekty i stěny stodoly. Mimo objekt se plameny nerozšířily.

Farma Apolenka byla založena v roce 1999. Na statku ve společnosti koní a ostatních zvířat se věnuje nejen osobám se zdravotním postižením prostřednictvím rehabilitace, pracovních zkušeností, sportovních aktivit či vzdělávání. Prodává také farmářské výrobky z mléka.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.