Neměl by útvar paní Romancovové začít šetřit?

V těchto dnech jsem teprve pochopil, proč byl zřízen na ministerstvu vnitra úsek zbývající se odhalováním lživé propagandy, který vede paní Romancovová. Začalo to tím, že jsem se dozvěděl, že Andrej Babiš ml. není vlastně vůbec nemocen, že se jen ukrývá od možného stíhání policií a zřejmě odsouzení k vysokému trestu, že asi vůbec nemíní přijet do republiky, protože by ho zatkli a jako korupčníka, či co, zavřeli za »katr«. Pak si dovolil odjet na Krym, ač ví, že Česká republika je skoro ve »válečném stavu« k onomu poloostrovu, který vždycky byl součástí Ukrajiny a bude jí, co svět světem stojí, a nikoli Ruska, které ho uzmulo. To, že si nějaká doktorka Protopopová dovolila dokonce napsat zprávu o jeho nemoci a potvrdit, že to s jeho nemocí je opravdu vážné, je skandální. Ostatně ona doktorka to pocítila od rozhořčených politiků a obyvatelstva vůbec, a proto raději odešla ze své nedávno zvolené funkce a z ústavu, v němž pracovala na určitý závazek. Atd., atd.

Později jsem se zase dozvěděl, že onen Babiš jun. před několika lety se ocitl na D1 a tady vykřikoval, že je George Clooney, kteréžto jméno zaměnil občas za jméno Barack Obama, že mluvil chvíli česky, chvíli anglicky, chvíli slovensky a nechtěl se nějak rozumně bavit s policií. Ta ho nakonec musela odvézt na psychiatrii. To policisté nepopírají. A onen Krym? Babiš ml. je švýcarský občan dávno předtím, než jeho otec vstoupil do politiky, věkově nikoli dítě, mohl si tedy rozhodnout, kam pojede. Jel tedy za teplem a vybral si, společně se svým ochráncem, bez něhož by byl v Evropě ztracen, Krym. Jel tam nikoli s pasem českým, ale majícím na obalu švýcarský kříž. Mohu si jistě cosi myslet o švýcarské benevolentnosti, o tom, že ho za to, že jel na Krym, vlastně měli potrestat, jenže Švýcarsko je zemí demokratickou, a tak to neudělali. Ostatně ono nemá zas tolik ohledů na eurounijní a atlantické zájmy. Švýcarsko si totiž vždy hrálo na svém vlastním »písečku«.

Co ale jsem chtěl tím, co jsem napsal, vlastně říci? Kdosi rozšířil po zemi lživou zprávu. Tu by paní Romancovová se svými lidmi měla zachytit a prostřednictvím nezávislých, k tomu určených institucí začít šetřit. Ukázalo se totiž, že Babiš jun., což potvrzuje nejen posudek lékařky, ale policejní zprávička z D1, je velmi nemocen. Zároveň se také prokázalo, že na Krym odejel jako švýcarský občan po svém vlastním rozhodnutí. Vzhledem ke svému stavu mohl těžko spolupracovat s ruskou rozvědkou, jak kdosi dokonce naznačoval, a že by proto byl jeho otec vydíratelný, je už úplný nesmysl.

To, co se dělo v poslední dny u nás, bylo tedy šířením poplašné zprávy. Co na to paní Romancovová? Neměla by skutečně upozornit orgány činné v trestném řízení? Nebo některé lživé informace stíhat u nás je zakázáno? Pokud je to tak, proč její útvar vůbec existuje?

Otakar ZMÍTKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.9, celkem 61 hlasů.

Otakar ZMÍTKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


o.motl
2018-11-28 19:35
To, že referendu bude asistovat ruská armáda, bylo v souladu s
ukrajinskou ústavou, vy troubelíne?
hajek.jiri51
2018-11-28 00:28
Pane Pleningeri, díky za to že jste k Motlovi tak ohleduplný. Vaše
velkorysost mne odvedla od úmyslu tomu euroatlantickému hujerovi, který
se točí za svými mnohokrát opakovanými nesmysly jako pes za svým
vlastním ocasem,, říci něco o mnoho nepříjemnějšího. Zdravím.
pleningeri
2018-11-27 09:38
o.motl - zatím to vypadá, že osnovu o "anexi Krymu" již
dávno vyfasoval o.motl & NATO-panáci. Referendum před čtyřmi roky
proběhlo na Krymu podle tehdejší platné ústavy Ukrajiny. Krym měl
zvláštní status a tak měl i svou vládu, parlament, ... Zřejmě tenhle
spolek ovcí bude žít ve virtuální realitě ještě dvě století,
zvyšovat protiruské sankce a stále doufat že tak donutí Moskvu
"přenechat" Sevastopol i Krym vládě USA. Zatím RF na Krymu
staví silnice, železnice, loděnice obnovily provoz, lidé mají práci,
lázně jsou plné, stejně jako krymské pláže, ... a mají podstatně
vyšší platy než za dob "péče" Kyjeva tenkrát ještě bez
Bandery. Prostě, je nutné uznat referendum a podřídit se rozhodnutí
občanů. Pražská kavárna neuznala výsledek volby našeho prezidenta,
neuznala volbu ANO, ... a neuznává ani volbu obyvatel Krymu. Hlavně že
se považuje za "demokraty". O tom co je či není demokratické
se za pražskou kavárnu rozhoduje za mořem ...
o.motl
2018-11-27 08:29
Slohové cvičení na téma Babiš junior nakonec odevzdal i soudruh
Zmítko. A co incident v Kerčském průlivu, ruská ambasáda ještě
neposlala osnovu?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.