Znalec historie a kapesníček

Pirát Jakub Michálek ví všechno. Myslím, že může být vzorem mladé generaci. Vystudoval nejen Univerzitu Karlovu, ale vzdělávali ho i v Anglii a Spojených státech, kde dokonce, vzhledem ke své vysoké inteligenci, na Michigenské univerzitě pracoval. Že si ho tam neponechali, je ovšem podivné a jistě nejsou důvodem jeho historické znalosti.

Osobně si pana Michálka cením. Ví totiž, že už Masaryk (Tomáš Garrigue) věděl, že věřit všemu na internetu se nemůže. Proto údajně první československý prezident před ním varoval. Ale nejde jen o TGM. Poslanec Michálek historii zná ve svých devětadvaceti letech opravdu perfektně, a to nejen z doslechu. Kromě vědomostí o Masarykovi se světu svěřil, že hodně ví i o další minulosti. Ve Sněmovně se na toto téma svěřil, že MF Dnes nejen píše jako Rudé právo, ale má i stejnou barvu. Ví to, proto dobu před Listopadem nazval absolutní morální a ekonomickou devastací. Asi my, kteří tu dobu na rozdíl od něho pamatujeme, jsme žili v jiné zemi a v jiné době.

O lecčems z doby před Listopadem lze jistě diskutovat, mnohé kritizovat, ale těžko bude řeč o ekonomické devastaci. Na rozdíl od dneška jsme dokázali postavit ročně na osmdesát tisíc bytů, přehrady, kterých si i dnes musíme vážit, vyrábět perfektní textilní stroje, jimiž jsme pronikli na světový trh, mít svou družici ve vesmíru, udržet značky piva na světové úrovni, být soběstační v potravinách, vyrobit škorpiony, semtex a radar Tamara, které musely i Spojené státy od nás jen okopírovat... Takže, jak je to s devastací? Není spíše v mozku pana předsedy Poslaneckého klubu Pirátů?

V páteční diskusi v Poslanecké sněmovně se poslanec Michálek pustil do Andreje Babiše. Přinesl mu dokonce »kapesníky, aby mohl fňukat«. Od člověka, který neví ani, že TGM nemohl internet znát, mladíčka bez zkušeností a zřejmě i bez morálních kvalit, by člověk čekal alespoň trochu pokory. Svědčí o tom i jeho další »velkopusé« (poslední část slova lze nahradit) vyjádření před Poslaneckou sněmovnou na adresu premiéra: »Řekl jste, že neodstoupíte a že vás budeme muset porazit ve volbách. My tuto výzvu samozřejmě přijímáme... A já vám přeju, užijte si to, smějte se, máte na to ještě maximálně tři roky.«

A představte si, že našemu pirátskému prognostikovi je teprve devětadvacet let a už ví všechno. Jen mi není jasné, zda ten jeho kapesníček vydrží čistý zbývající tři roky, kdy ho zřejmě bude potřebovat sám.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 84 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2018-11-28 00:38
Kde jsou ty sliby, jak se Piráti pustí do digitalizace státu. Místo
toho se pustili do politikaření a mlácení hubami o tom o čem nemají
ani ponětí a ne do toho, za co by museli nést taky nějakou
zodpovědnost. Z Pirátů se stali Kašpary. Pokud jimi už dávno nebyli
2alsata
2018-11-27 20:04
Ve svých 29 letech má ten mozeček perfektně vymytý.
svaty_vaclav
2018-11-27 14:03
Pirát poslanec Michálek je obyčejný hlupák, navíc ověšený tituly.
Perfektně na něj sedí česká přísloví – „Kdo od přirození
hloupý, v Paříži rozumu nekoupí. By vedl osla do Paříže, komoň z
něho nebude.“
pleningeri
2018-11-27 09:12
Kdykoli pan Michálek před TV kamerami otevře hubu, mluví jako papoušek
o věcech které nezažil. Dá se poslouchat pouze když vyjímečně
zabrousí do světa IT.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.