Chovat se lidsky

Bude zajímavé sledovat, s čím přijdou aktéři aktuální masmediální protibabišovské masáže za rok, až budeme v listopadu 2019 slavit kulaté třicetiny tzv. svobody a demokracie, 30 let od majetkového převratu zvaného VLSR (Velká listopadová sametová revoluce). Předpokládejme totiž, že Babišova vláda bude stále pracovat ve Strakově akademii na nábřeží Edvarda Beneše, z čehož neoliberální pravici a dalším pražským kavárníkům do té doby určitě naskáčou obří pupeny po celých jejich zaručeně demokratických tělech.

Oč víc jsou ovšem tito lidé přesvědčeni, že na rozdíl od Babiše a spol. jsou ryzími demokraty, o to víc se v praxi dostávají do rozporu s tímto přesvědčením. Když demonstrují odboráři za vyšší platy a další legitimní práva, často se jim tito posmívají a povýšenecky je odsuzují. Když pak zorganizují demonstraci sami (proti komunistům, proti Babišovi), očekávají automaticky, že se za ně postaví celý národ. Mají přece na každém kroku plná ústa svobody a demokracie, sic výsledky voleb uznávají jen tehdy, když jim hrají do karet. Jinak...

Jinak zase platí to jejich povýšenectví a výsměch těm, kteří se rozhodli volit sociálně přijatelnější alternativu. Bohužel v tom pravici nahrávají i téměř všechna oficiální masmédia v čele s těmi veřejnoprávními. Často jsme svědky toho, jak renomovaní redaktoři a moderátoři ČT či ČRo svou zdánlivě nadstranickou roli plní jen při rozhovorech právě s těmi »vyvolenými« pseudodemokraty. Jejich myšlenky se nerozporují, těm se jen uctivě přitakává. Jakmile ovšem přijde ideový nepřítel, není nouze o jízlivosti, napadání, ale hlavně neustálé skákání do řeči, aby pozvaný host (či spíše »soupeř«) nemohl doříct pokud možno jedinou souvislou větu.

Konkrétní příklad z poslední doby? Na piazzettě Národního divadla se 17. listopadu střídaly osobnosti velké sametové, mezi nimi i pomocný biskup pražský Václav Malý. A ten, co čert nechtěl, si mezi jiným arogantně podal odpůrce katolické církve, kteří prý aby zakryli, co všechno tato udělala dobrého, »vždycky vytáhnou Husa«. Čemu se ale pan biskup diví? Tuhle justiční vraždu katolíkům nikdo neodpáře. Stejně jako ne třeba čarodějnické procesy! Myslíte ale, že moderátor ČT se Husa zastal nebo kladivo na čarodějnice doplnil? Kdeže... Takže?

Dovolte mi zakončit slovy nedávno zesnulého významného disidenta, novináře a literáta Jana Petránka: »Nebude líp, dokud se lidi nezačnou chovat lidsky...«

Roman JANOUCH


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 35 hlasů.

Roman JANOUCH

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


svaty_vaclav
2018-11-27 13:16
Protivládní a protiprezidentské akce v rozbitém Československu
přijdou dříve, než zase za rok. Myslím si, že to přijde daleko
dříve, čeká nás totiž Palachovo výročí a Palachův týden v lednu
2019. Antibabišovci a Antizemanovci si tuto příležitost určitě
nenechají ujít a jistě vyrazí do pražských ulic zase pořádat
pouliční nepokoje a kravály. Budou čeští fašisté a čeští
nacisté a gestapáci opět vyhazovat pietní květiny prezidenta ČR a
pietní květiny předsedy vlády ČR a dalších ústavních činitelů do
koše?
kerapa
2018-11-27 07:10
Ve volbách jsme si demokraticky zvolili za premiéra Pana Babiše- tak ať
ty slavní demokrati radši laskavě demokraticky drží hubu!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.